Materac piankowy czy hybrydowy? Jaki wybrać?

Materac piankowy czy hybrydowy

Wybór odpowiedniego materaca jest kluczowym czynnikiem, wpływającym na komfort snu. Dlatego decyzja o zakupie optymalnego modelu, dopasowanego do indywidualnych preferencji, powinna być dobrze przemyślana. Bardzo dużą popularnością ostatnimi czasy cieszą się materace hybrydowe i piankowe. Czym się charakteryzują? Jakie mają właściwości? Który wybrać?

Czym charakteryzują się materace piankowe?

Materace piankowe sprawdzają się najlepiej wśród osób, które zmagają się z problemami z kręgosłupem i miewają częste bóle pleców. Takie wypełnienie zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru ciała i dopasowuje się bardzo dobrze do sylwetki. Dzięki temu regeneracja podczas snu jest efektywniejsza. Do produkcji modeli piankowych wykorzystuje się przewiewny, higieniczny lateks, dlatego produkty tego typu dedykowane są także alergikom.

Ponadto do produkcji materacy piankowych wykorzystuje się innowacyjne rodzaje pianek. Wysokoelastyczna pianka charakteryzuje się wyraźnie zwiększoną sprężystością. Powierzchnia wkładu przystosowuje się bowiem do anatomicznego kształtu ciała dzięki milionom delikatnych pęcherzyków wypełniających przestrzenie pianki. W efekcie materac zmienia swój kształt pod wpływem ciężaru użytkownika, a następnie wraca do swojej pierwotnej formy. Na rynku dostępne są także modele z pianki termoelastycznej. Ich cechą charakterystyczną jest to, że dopasowują się do kształtu ciała nie tylko pod naciskiem, ale także jego temperaturą.

Czym charakteryzują się materace hybrydowe?

Materace hybrydowe łączą w sobie nowoczesne pianki z ulepszonymi sprężynami. Zastosowany w nich system zmiany twardości jest świetnym udogodnieniem dla osób, które do tej pory nie mogły znaleźć dla siebie idealnego materaca. Jego konstrukcję przygotowano tak, aby zapewniał on, jak największy komfort snu. Wnętrze wypełnienia składa się z kilku poziomów – zewnętrzne warstwy stanowią wymienione wyżej pianki, natomiast rdzeń materacy został wykonany z nowoczesnych sprężyn typu Multi, które od tradycyjnych sprężyn kieszeniowych odróżnia ich zagęszczenie.

W materacach hybrydowych każda z małych sprężynek jest zamknięta w osobnej kieszonce. Dzięki temu mogą one pracować niezależnie od siebie, zapewniając tym samym jeszcze większy komfort snu. Ponadto taka mała zmiana, polegająca na zwiększeniu liczby sprężyn spowodowała, że zwiększyła się liczba punktów podparcia.

Materac hybrydowy czy piankowy? A może inny rodzaj?

Decydując się wybór odpowiedniego materaca pomiędzy wspomnianymi modelami, trudno wskazać jeden, który będzie najlepszy. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Ponadto na rynku dostępne są jeszcze materace lateksowe, czy kieszeniowe. Dzięki szerokiej ofercie sklepów, bez problemu można znaleźć idealny materac dla siebie. Warto przy tym wziąć pod uwagę kilka czynników – wagę, wzrost, pozycję snu oraz to, czy śpi się w pojedynkę, czy też z partnerem.

/artykuł sponsorowany/

Reklama