Máté Mészáros: Mechanics of Distance | Performance | Perform Europe w Warszawie

Máté Mészáros: Mechanics of Distance
UDOSTĘPNIJ
PERFORM EUROPE w Warszawie
Mechanics of Distance to performans site-specific, który znalazł się wśród 20 najlepszych spektakli tanecznych wg Aerowaves (Aerowaves Priority Selection in 2020).
Mechanics of Distance skupia się na umieszczaniu w przestrzeni ciał statycznych i poruszających się, umiejscowieniu dopasowanych i niepasujących elementów oraz badaniu odległości pomiędzy ciałami. Narzędziem choreografa jest znalezienie odpowiedniego gestu, przełożenia abstrakcji na ciało fizyczne.
Tancerze z trzech różnych środowisk (balet klasyczny, taniec ludowy i taniec współczesny) w towarzystwie muzyka na tyle intensywnie ingerują w swoją przestrzeń osobistą, że widz może odejść od swojej zwyczajowej chęci/potrzeby interpretacji. Ciała poprzez swoją plastyczność, materialność umieszczają taniec w perspektywie sztuk pięknych.
Mechanics of Distance to choreografia site-specific na trzech performerów i muzyka, prezentowana w przestrzeni publicznej, salach wystawowych, lobby, ogrodach, skwerach. która tym razem będzie dopasowana do przestrzeni Szkoły. Publiczność dowolnie podąża za performerami, kształtując własny obraz odbioru sztuki.
Performans przedstawia spotkanie-wariacje ciał w przestrzeni, stymulujące swobodną interpretację. Epizodyczne wydarzenia zaczerpnięte z kontekstów społecznych i osobistych reprezentują sytuacje emocjonalne, moralne lub intelektualne. “W choreografii Mészáros’a bezpośrednia, namacalna wspólnota i bliskość spotykają się z bardziej wzniosłym, uroczystym wymiarem, czasem o wzbogacona o kontekst polityczny. Celem jest znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak daleko można poszerzyć granice tańca, jakie potencjały kryją się pod konkretną, słabo eksploatowaną (infrastrukturą) i jakie są nieskończone wymiary eksperymentowania, otwarta przestrzeń, która czeka na odkrycie.” (Dorottya Albert, szinhaz.net)
▪ Kiedy: 25 czerwca 2022, godz. 19:00
▪ Gdzie: Szkoła, ul. Emilii Plater, 31
▪ Cena: 30 zł / 40 zł *
▪ Bilety: https://goout.net/…/mate-meszaros-mechanics-of…/xmln/
▪ Czas trwania: 60 minut
▪ Trailer: https://vimeo.com/340704161
*W ramach projektu Mechanics of Distance odbędą się spacery performatywne Mechanics of Distance i warsztaty z Máté Mészárosem.
Warsztaty: https://fb.me/e/1TCzUt3yq
Spacery: https://fb.me/e/1w2oJGYZu
Zapraszamy do udziału we wszystkich wydarzeniach projektu (spacer, performans, warsztaty) w cenie 120 PLN
Karnet: https://goout.net/…/mechanics-of-distance-perform…/xoln/
Choreografia i koncepcja: Máté Mészáros
Twórcy-wykonawcy: Jenna Jalonen, Máté Mészáros, Zsófia Tamara Vadas
Muzyka: Aron Porteleki
Konsultant: Tamás Bakó
Producent: Centrum Sztuki SN
Koordynacja w Polsce: Yuliya Dzichkouskaya z ramienia Stowarzyszenia Pedagogów Teatru.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.