Masa Mikołajów 2022 w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia

Mikołajowa Masa Krytyczna

Masa Mikołajów – rowery pełne światła” to hasło ostatniego w tym roku przejazdu Warszawskiej Masy Krytycznej. Trzynastokilometrowa przejażdżka odbędzie się w poniedziałek, 26 grudnia 2022 roku.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 17.00 korowód Mikołajów, reniferów i śnieżynek, na udekorowanych lampkami rowerach wyruszy spod kolumny Zygmunta na trasę poprowadzoną ulicami Śródmieścia. Na trasie przejazdu ruch może być czasowo wstrzymywany. Mogą też wystąpić utrudnienia w kursowaniu komunikacji miejskiej. Przejazd zakończy się na placu Zamkowym około godz. 18.40. Więcej informacji na miejskiej stronie Infoulice.

Od tej zimy Zarząd Oczyszczania Miasta zleca również utrzymanie tras rowerowych, to aż 210 km ścieżek w chodnikach i pasów w jezdniach. Tak jak w przypadku chodników, firmy sprzątające będą wykorzystywały małe, mechaniczne pługi, które przyspieszą odśnieżanie. Ekipy porządkowe będą też realizować prace w tradycyjny sposób. Dodatkowo ok. 60 km tras dla jednośladów sprzątanych będzie na zlecenie urzędów dzielnic. Ponadto część ścieżek podlega GDDKiA.

źródło: UM Warszawa


Przeczytaj też:

Wydarzenia w weekend – klik
LODOWISKA Warszawa – klik
Restauracje czynne w Boże Narodzenie 2022 – klik
Reklama