Marzysz o rajskich wakacjach? Pomyśl o wyprawie na Galapagos!

Wyprawa na Galapagos sunsara

Marzy Ci się odpoczynek? Masz dość zimna? Tęsknisz za słońcem, opalaniem się, kąpielami i pięknymi plażami? A może masz po prostu ochotę na niesamowitą przygodę? Wybierz się na niezapomniane rajskie wakacje na wyspy Galapagos!

1. Wyprawa na Galapagos – jakie miejsca warto odwiedzić?

Jeżeli jeszcze nigdy nie byłeś na żadnej wycieczce w Ameryce Południowej, wyspy Galapagos to będzie świetny pierwszy wybór! Galapagos to szereg przepięknych miejsc i niewyobrażalnie bujna fauna i flora. Co warto na takiej wyprawie odwiedzić?

Przede wszystkim musimy wybrać się na największą wyspę tego archipelagu – Isabelę. Tam spotkamy niesamowite żółwie słoniowe (jedne z największych na świecie), pingwiny, flamingi czy legwany. Szczęśliwcom uda się nawet popływać z lwami morskimi. Na wyspie znajduje się aż 6 wulkanów, a ze szczytu Sierra Negra widać drugi co do wielkości krater na świecie. Będąc na wyspie Isabela, warto również poświęcić chwilę na historyczną stronę wysp Galapagos i wybrać się do Ściany Łez, czyli pomnika symbolizującego cierpienie dawnych więźniów, którzy zostali zmuszeni do jej budowy.

Kolejną wyspą wartą odwiedzenia jest druga co do wielkości wyspa archipelagu – Santa Cruz. Znajdziemy tam instytut badawczy im. Karola Darwina. Instytut posiada imponujące kolekcje dobrze zachowanych okazów roślin z całego archipelagu. Na terenie wyspy znajduje się również Park Narodowy Galapagos i słynne tunele lawowe. Oprócz tego wyspa Santa Cruz Galapagos obfituje w wiele przepięknych plaż z turkusową wodą!

Ostatnia wyspa, którą warto odwiedzić to Española, czyli najstarsza wyspa archipelagu Galapagos. Zobaczymy tam niesamowicie obfitą faunę: masę ptaków, lwów morskich, czy iguan

2. Galapagos – poznaj najpiękniejsze plaże tego archipelagu.

Wyspy Galapagos kojarzą się z przepięknymi piaszczystymi plażami z turkusową wodą. Nie przegap najpiękniejszych plaż tego archipelagu! Podczas wyjazdu koniecznie odwiedź Tortuga Bay na Santa Cruz Galapagos. Ta piękna, piaszczysta plaża ciągnie się aż przez ponad 2,5 km. W wodzie spotkamy żółwie, a na brzegu wygrzewające się iguany morskie. Funkcjonuje tam również wypożyczalnia kajaków.

Będąc na Santa Cruz warto udać się na spokojniejszą i bardziej kameralną plażę – Garrapatero. Idealne miejsce na snorkeling. Można tam też spotkać lwy morskie.

Kolejnym niezwykłym miejscem jest plaża znajdująca się na sąsiedniej wyspie – Puerto Egas. Charakteryzuje się ona czarnym piaskiem. Jest to zasługa aktywności wulkanicznej wsyp Galapagos.

Ostatnia często polecana przez odwiedzających plaża to Punta Carola. Piękne miejsce, niedaleko miasta i latarni morskiej, w którym można popływać z żółwiami i lwami morskimi.

3. Co zyskasz dzięki wykupieniu wycieczki u doświadczonych organizatorów?

Wycieczki w tak dalekie miejsca, jak Ameryka Południowa wymagają ogromnego zaangażowania w organizację i poświęcenia dużych nakładów czasu. Niejedną osobę potrafi to przerosnąć, a nieraz okazuje się, że pomimo starań i tak czegoś nie dopatrzyliśmy. Wykupując wycieczkę u doświadczonych organizatorów, możesz w pełni oddać się swoim wakacjom. Nie musisz niczym się przejmować ani o niczym myśleć. Wszystko z góry jest zorganizowane! Dodatkowo oddając się w ręce doświadczonych specjalistów, możesz być pewien, że nie przegapisz najlepszych atrakcji i najpiękniejszych miejsc. Wykupienie zorganizowanej wycieczki pozwala w pełni odpocząć psychicznie i fizycznie, a tym samym maksymalnie wykorzystać swoje wakacje. Dokładny program wycieczki organizowanej przez agencję wyprawową znajdziesz pod linkiem: https://sunsara.pl/ekwador-galapagos-str-zbiorcza/

Podsumowanie

Jak widać, nie bez powodu mówi się, że wyspy Galapagos to najbardziej wyjątkowe miejsce na ziemi. Planując wycieczkę do Ameryki Południowej, nie przegap tego kierunku! Galapagos to niepowtarzalne miejsce z niesamowitą i niespotykaną fauną i florą. Dobrze zorganizowana wycieczka niezaprzeczalnie zostawi po sobie niezapomniane wspomnienia.

/materiał sponsorowany/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.