Marcin Masecki & Jerzy Rogiewicz: „Ragtime”

Marcin Masecki & Jerzy Rogiewicz: „Ragtime”.

20 maja 2018 roku w DK Kadr odbędzie się koncert w ramach cyklu “Inny punkt słuchania”.

Marcin Masecki – niezwykły pianista i wieloformatowy kompozytor zabierze nas w podróż do świata pełnych uroku, swobody i swawoli ragtajmów, królujących w muzyce początku ubiegłego wieku. To gatunek o specjalnym znaczeniu dla artysty. Od jednego z ragtajmów, „The Entertainer”, ikonicznej melodii skomponowanej przez Scotta Joplina 80 lat przed narodzinami Maseckiego, wszystko się zaczęło. Ośmioletni Marcin usłyszał go podczas wycieczki do Disneylandu i właśnie wtedy postanowił zostać pianistą jazzowym. Marzenie stało się faktem, a jego twórczość wypełnia intrygująca, autorska muzyka i oryginalne interpretacje klasyków. Do ulubionych ragtajmów wracał jedynie podczas prywatnych, towarzyskich spotkań przy pianinie.
Do współpracy przy tym projekcie Marcin zaprosił nietuzinkowego artystę – Jerzego Rogiewicza, który ze stylowym wyczuciem i charakterystyczną przewrotnością towarzyszy mu na perkusji.
I tak powstała wyjątkowa płyta „Ragtime”, jej wydawcą jest węgierska firma BMC, a koncert, na który zapraszamy to polska płytowa premiera.
Można się spodziewać, że artyści tej klasy wyczarują z ragtajmów coś zupełnie magicznie nowego, co na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32

sala: widowiskowa
wstęp: 20 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr

https://www.facebook.com/events/242714139621987/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.