Malowane Lato Online

Malowane lato Online to projekt edukacyjny organizowany we współpracy z lokalnymi ośrodkami kultury i gminnymi bibliotekami funkcjonującymi na terenie województwa mazowieckiego. Podstawą i najważniejszym założeniem projektu jest organizacja warsztatów plastycznych dla najmłodszych.

Zapraszamy dzieci do uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez artystkę współpracującą z Mazowieckim Instytutem Kultury od lat – Magdalenę Car.

Warsztaty odbędą się w czterech odsłonach – filmach udostępnianych systematycznie na każdym możliwym kanale Mazowieckiego Instytutu Kultury tzn.: na funpage’u facebookowym, na YouTube oraz na stronie www.mik.waw.pl Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Tematy warsztatów:
1. Projektowanie postaci – stwórz własnego bohatera. Podstawy rysowania postaci. Różne kształty i charaktery. Prace z wykorzystaniem różnych (prostych) narzędzi: kredek, ołówków, flamastrów, długopisów.
2. Ilustracja do wierszyka (Tuwima lub Brzechwy), wybór scenki, postaci. Jak narysować różne zwierzątka i jak w prosty sposób zrobić atrakcyjne tło.
3. Ilustracja botaniczna – rysowanie roślin z natury (z obserwacji) i stylizowanych czyli np. uproszczonych lub układających się w różne kształty. Warsztaty będą ilustrowane m.in. klasycznymi obrazami, żeby rozbudzić poczucie świadomego odbioru malarstwa/sztuki w muzeum.
4. Portret surrealistyczny z fragmentów roślin – opowieść o tym, czym jest surrealizm i jak – przy pomocy roślin samodzielnie narysowanych lub wyciętych z magazynów – namalować portret.

Terminy projekcji:
20 lipca 2020 roku, godz. 12:00
23 lipca 2020 roku, godz. 12:00
27 lipca 2020 roku, godz. 12:00
30 lipca 2020 roku, godz. 12:00

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.