Maksym Rzemiński – premiera nowego albumu ,,Maximus”

Maksym Rzemiński – premiera nowego albumu ,,Maximus”. Koncert z największymi przebojami muzyki filmowej.

Maksym Rzemiński – fortepian
Dawid Runtz – dyrygent
Muzycy Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Koncert poprowadzi Elżbieta Jędrzejewska

24 listopada 2018, godz. 19:00

PROM Kultury, ul. Brukselska 23

Bilety 35 zł – klik

Maksym Rzemiński ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Kielcach w klasie fortepianu prof. Janiny Woźniak. Edukację kontynuował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie Marka Koziaka oraz podczas kursu mistrzowskiego na Litwie pod kierunkiem prof. Barbary Hesse-Bukowskiej. Był wielokrotnym stypendystą programów dla wybitnie uzdolnionych. Już jako dziesięciolatek wystąpił z orkiestrą symfoniczną, wykonując koncert fortepianowy Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Laureat I nagrody konkursu ogólnopolskiego w Koninie, II miejsca na ogólnopolskim konkursie pianistycznym w Olsztynie, II miejsca na ogólnopolskim konkursie pianistycznym w Skarżysku-Kamiennej oraz III miejsca w międzynarodowym konkursie chopinowskim w Niemczech. Jego pierwsza solowa płyta – INCEPTION – wydana pod patronatem RMF Classic przez firmę fonograficzną DUX, miała premierę w 2015 roku. Jest to album zawierający autorskie aranżacje z repertuaru muzyki filmowej. W ramach promocji płytowej koncertował jako solista z towarzyszeniem Radomskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Macieja Żółtowskiego, Orkiestrą Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod dyrekcją Tadeusza Wicherka oraz z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza. W kwietniu 2015 roku wystąpił w Filharmonii Berlińskiej.
W grudniu 2017 roku Maksym Rzemiński został wyróżniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.