LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej nie tylko dla zawodowców

LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej nie tylko dla zawodowców.

Gwiazdy lekkoatletyki światowego formatu, zacięta rywalizacja sportowa i walka o rekordy – szczyt sportowych emocji już 15 sierpnia 2017 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie!

W ramach LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej nie zabraknie jednak sportowych wyzwań i atrakcji także na amatorskim poziomie. Od godz. 13.00 do 16.30 – na błoniach Stadionu Narodowego, w alejce wiodącej od Ronda Waszyngtona bramą nr 2, każdy bez wyjątku będzie mógł wziąć udział w pikniku sportowym – wraz z plenerową strefą LOTTO – organizowanym przez Fundację Kamili Skolimowskiej.

Sportowa Strefa LOTTO z niecodziennymi atrakcjami na świeżym powietrzu to doskonały pomysł na aktywne spędzenie ostatniego dnia długiego weekendu! W strefie: amatorskie konkurencje sprawnościowe, ale również strefa relaksu dla tych, którzy marzą o chwili odpoczynku. Wśród atrakcji: ścianka wspinaczkowa, tenis stołowy, plenerowy curling, otwarty trening z Karolem Hennigiem – trenerem kadry narodowej polskich himalaistów czy bezpłatne porady ekspertów, w tym: dietetyków, fizjoterapeutów i psychologów sportu, dostępnych podczas memoriałowego pikniku, organizowanego również przez Fundację Kamili Skolimowskiej.

Na płycie PGE Narodowego ponownie do rywalizacji przystąpią m.in. wicemistrz olimpijski, dyskobol o wielkim sercu Piotr Małachowski, mistrz świata Paweł Fajdek, halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki, halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko oraz najlepsza sportsmenka Polski ostatnich lat, rekordzistka świata Anita Włodarczyk.
Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli również m.in. niemiecki kulomiot David Storl i prezentująca niesamowitą formę zawodniczka skoku wzwyż Maria Lasitskene.

LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej to cykliczna mityng lekkoatletyczny, odbywająca się w Warszawie, mający na celu upamiętnienie Kamili Skolimowskiej, zmarłej przedwcześnie w 2009 roku mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem z Sydney – najmłodszej polskiej złotej medalistki olimpijskiej. Impreza co roku gromadzi największe gwiazdy lekkoatletyki. To właśnie na Memoriale Kamili Skolimowskiej w 2016 roku Anita Włodarczyk ustanowiła rekord świata w rzucie młotem, osiągając znakomity wynik: 82.98 m.

Aida Bella, rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego podkreśla – LOTTO w sposób stały wspiera zawodowych sportowców oraz mistrzostwa i wszelkie inne wydarzenia, których głównym celem jest promocja sportu. Zależy nam również na tym, żeby ideą aktywnego stylu życia zarazić jak największą rzeszę Polaków. Będzie to tym bardziej możliwe, im więcej okazji stworzymy do bezpłatnego korzystania z atrakcji i imprez zakładających aktywność fizyczną. Tak jest też właśnie w przypadku
LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej – którego LOTTO ma przyjemność być Partnerem Strategicznym już po raz ósmy – oraz towarzyszącemu mu piknikowi, na który serdecznie zapraszamy wszystkich obecnych w Warszawie w dniu 15 sierpnia 2017!

15 sierpnia 2017, godz. 13:00-16:30

źródło: materiały prasowe

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.