LOT-em wrócisz do Polski

LOT-em wrócisz do Polski

Utknąłeś poza granicami kraju? Możesz wrócić do Polski specjalnym czarterem PLL LOT. Jeśli miejsce, w którym przebywasz, nie znajduje się na liście LOT, należy wypełnić specjalny formularz, gdzie zbierane są informacje o zapotrzebowaniach na rejsy.

Operacja „LOT do domu” (https://LOTdoDomu.com) organizowana przez rząd polski oraz Polskie Linie Lotnicze LOT trwa do 28 marca. W ramach operacji #LOTdoDomu organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom. Na wspomnianej wcześniej stronie można sprawdzić daty i miejsca, z których w najbliższym czasie polecą do Polski samoloty LOT-u. Czartery odbierają podróżnych nie tylko z terenu Europy, ale i Azji czy Ameryki. Obejmują miejsca dotychczas nieobecne w LOT-owskiej siatce połączeń, np. Maltę czy Reykjavik. Aktualna lista rejsów i link do rezerwacji dostępne są na https://www.lot.com/pl/pl/lot-do-domu.

Jeśli utknęliśmy w miejscu, którego nie ma na wykazie LOT-owskich czarterów, należy wypełnić specjalny formularz znajdujący się na stronie (https://LOTdoDomu.com). Jeśli zbierze się wystarczająca liczba podróżnych – samolot po nas przyleci.

Obowiązują zryczałtowane stawki za rejs, ich wysokość zależały od kierunku, z którego realizowany będzie przelot: 400-800 PLN w granicach Europy i 1600-2400 PLN za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaci polski rząd. LOT pomaga Polakom w powrocie do kraju, zabezpieczył dla każdej załogi samolotu specjalne środki ochrony: profesjonalne maseczki wyposażone w filtr, rękawiczki, żele antybakteryjne i bezdotykowe termometry. W przypadku rejsów do krajów podwyższonego ryzyka środki ochrony zostały jeszcze bardziej wzmocnione. Catering będzie podawany w opakowaniach jednorazowych, a po każdym rejsie samolot zostanie zdezynfekowany.

Wróćmy wszyscy bezpiecznie do domu.

 
Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.