Łoś w Parku Skaryszewskim

Łoś w Parku Skaryszewskim

Podczas epidemii koronawirusa przyroda powoli odzyskuje teren, a dzikie zwierzęta zapuszczają się w głąb miasta. W czwartek, 14 maja, jeden z takich nietypowych gości odwiedził Park Skaryszewski.

Dzikie zwierzę w środowisku miejskim to zawsze zagrożenie, zarówno dla mieszkańców jak i samego zwierzęcia. Tym bardziej, jeśli jest ono dużym łosiem.

W czwartek rano, 14 maja, strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o łosiu w Parku Skaryszewskim. Na miejsce wysłano patrole z VII Oddziału Terenowego oraz Oddziału Ochrony Środowiska. Faktycznie – w parku strażnicy szybko odnaleźli młode zwierzę. Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli teren, żeby nikt nie zbliżył się do zwierzęcia i oczekiwali na przyjazd łowczego z Lasów Miejskich. 

Łowczy zaaplikował zwierzęciu środek usypiający i nieoczekiwanie dla wszystkich zwierzę poderwało się, wskoczyło do pobliskiego jeziorka i zaczęło tonąć. Na szczęście dla zwierzaka jeden ze strażników miejskich ruszył mu na ratunek i wyciągnął na brzeg. 

Młody łoś nie odniósł żadnych ran i został już przetransportowany do swojego naturalnego środowiska, do Puszczy Kampinoskiej. 

Film z nietypowej akcji ratowniczej można obejrzeć na Facebooku.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.