Lora Szafran w Klubokawiarni Babel

Lora Szafran w Klubokawiarni Babel.

17 września 2017 roku,  o godz. 15:00, koncert Lory Szafran zainauguruje muzyczną scenę Klubokawiarni Babel. Ten wyjątkowy występ będzie pierwszym, z cyklu czterech koncertów organizowanych przez Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce, w nowo powstałym miejscu na kulturalnej mapie stolicy.

Koncert „Piosenki Naszych Mistrzów – Wars, Szpilman, Wasowski” czyli Piosenki kompozytorów polskich żydowskiego pochodzenian w wykonaniu Lory Szafran z towarzyszeniem Bogdana Hołowni – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, gitara basowa, Sebastian Frankiewicz – perkusja, Robert Murakowski – trąbka

Artystka wraz z Bogdanem Hołownią, wybitnym pianistą, przygotowali, jazzowe aranżacje znanych utworów skomponowanych przez Władysława Szpilmana, Henryka Warsa i Jerzego Wasowskiego. Podczas koncertu usłyszeć będzie można takie przeboje jak: „Już nie zapomnisz mnie”, „W małym kinie”, czy „Dzień dobry Mr. Blues”

Lora Szafran – uznawana jest za jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych. W 1986 ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeszcze jako studentka współpracowała z czołową grupą jazzową Walk Away. W 1984 zajęła I miejsce na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu.

Kolejne koncerty, podczas których wystąpią m.in. zespół Tango Attack, Sława Przybylska oraz Joanna Trzepiecińska odbędą się w październiku, listopadzie i grudniu. 

Cykl koncertów zorganizowano we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

17 września 2017

Klubokawiarnia Babael, ul. Próżna 5

Na wydarzenia – wstęp wolny!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.