Litery reklamowe od A do Z. Na czym polega ich skuteczność?

Litery reklamowe
litery-reklamowe-są-wizytówką-miast
Na pewno kojarzysz słynny napis Hollywood. Takie miejsce można spotkać nie tylko w USA – miasta, wsie i przedsiębiorstwa wykorzystują potencjał liter reklamowych i coraz częściej decydują się na tego typu reklamę. Dlaczego? Wyjaśniamy wszystko w tym artykule.

Litery reklamowe,  jako jeden ze sposobów na przyciągnięcie turystów

Coraz więcej miast w Polsce decyduje się na litery reklamowe w stylu Hollywood. Nic dziwnego – to jedna z najbardziej rozpoznawalnych rzeczy w Kalifornii, jak i całych Stanach Zjednoczonych. Jest również swojego rodzaju punktem orientacyjnym oraz symbolem amerykańskiego przemysłu filmowego bez względu na to, czy dany film był kręcony w dzielnicy Hollywood.

Wniosek jest prosty – litery przestrzenne to świetny sposób na reklamę danego miasta, czy nawet wsi! Wielu turystów uwielbia robić sobie zdjęcia w charakterystycznych i popularnych miejscach, dlatego litery reklamowe takie jak np. I ♥ SŁUPSK, czy #Lubin nadają charakteru i stanowią darmową reklamę. Turysta, który zrobi sobie zdjęcie, z przyciągającym wzrok napisem z pewnością podzieli się tym w swoich social mediach, dzięki czemu więcej osób zobaczy dane miejsce. 

Jednak nie należy się ograniczać do samych turystów. Litery reklamowe w mieście czy wsi to też miejsce, które przyciąga wzrok – litery są zaprojektowane w oryginalny sposób, tak by idealnie komponowały się z resztą otoczenia. Dzięki czemu można uzyskać miejsce, które będzie punktem orientacyjnym mieszkańców.

Litery reklamowe pomagają wskazać drogę

 

Litery reklamowe pomagają wskazać drogę i wyróżniają się zarówno w dzień, jak i w nocy

Czym wyróżniają się litery reklamowe?

To, że litery reklamowe przyciągają wzrok, już wiadomo, jakie są jeszcze ich zadania?

  • Spełniają swoją funkcję, zarówno za dnia, jak i nocą, dlatego Twoja marka będzie widoczna 24 godziny na dobę.
  • Mogą być wizualną wizytówką przedsiębiorstwa i uatrakcyjnić budynek.
  • Są na czasie. 
  • Nie stanowią zagrożenia dla przechodniów czy pojazdów (np. tym, że może przewalić je wiatr), poprzez zastosowanie odpowiedniej grubości spawanej blachy. 
  • Nie powstają na nich zacieki.
  • Nie rdzewieją.
  • Nie płowieją.

W tego typu formie reklamy stawia się na innowacyjność i na oryginalność. Projektując litery dla firm, można uzyskać różne kształty oraz wymiary, dzięki czemu w jak najlepszy sposób odda się charakterystykę danej firmy oraz jej logotyp. Świetnie pokazują to np. litery reklamowe takich sieci jak Cinema City czy Max Burgers. Komponują się z kolorystyką marki, są duże i widoczne, a po zapadnięciu zmroku wskazują, gdzie znajduje się dane miejsce i ułatwiają do niego drogę. 

Jednak z liter reklamowych nie korzystają tylko wielkie, znane koncerny. To świetna forma reklamy dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą się wyróżnić na rynku. 

Designerskie i oryginalne litery reklamowe przyciągną wzrok i wyróżnią się na tle innych form reklamy oraz zniwelują konkurencję na rynku. Z powodzeniem mogą zastąpić nudne i szare szyldy reklamowe, które znajdują się na elewacjach budynków. Litery są wykonane z materiałów odpornych nawet na najgorsze warunki atmosferyczne. Nie straszna im wichura, deszcz czy śnieg. Można rzec, że są niezniszczalne. 😉

Dlatego jeśli szukasz ciekawej formy reklamy dla swojej firmy – litery reklamowe będą strzałem w dziesiątkę. Z pewnością odświeżą wygląd budynku, a  monotonne szyldy reklamowe, które można spotkać wszędzie „odejdą do lamusa”. Natomiast litery nadadzą stylu i szyku miejscu, w którym znajduje się Twoja firma.

/materiał zewnętrzny/

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.