Lista Schindlera po 25 latach od premiery wraca do kin

LISTA SCHINDLERA ponownie na wielkim ekranie!

4 marca minie 25 lat od polskiej premiery jednego z najważniejszych filmów w historii kina. Poruszająca, wstrząsająca LISTA SCHINDLERA Stevena Spielberga wraca do kin.

27 stycznia w 74. rocznica wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, dzień który jest Międzynarodowym Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu, zapraszamy na pokaz specjalny filmu.

O FILMIE:
Oskar Schindler jest poważanym niemieckim przemysłowcem, który podczas II wojny światowej jest właścicielem dużej fabryki, w której w nieludzkich warunkach pracują Żydzi. Widząc cierpienie tych ludzi zaczyna ratować ich przed śmiercią w obozach koncentracyjnych. Film oparty jest na prawdziwej historii Oskara Schindlera, który podczas wojny ocalił przed śmiercią około 1100 ludzkich istnień.
reż. Steven Spielberg
wyk. Liam Neeson, Ralph Fiennes, Ben Kingsley
prod. USA 1993
czas trwania: 195 min.

LISTA SCHINDLERA otrzymała aż siedem Oscarów®, m.in. za najlepszy film, dla najlepszego reżysera, za najlepszy scenariusz adaptowany oraz za muzykę. Film został wyróżniony również siedmioma statuetkami BAFTA, trzema Złotymi Globami i kilkudziesięcioma innymi filmowymi wyróżnieniami.

W 2007 roku Amerykański Instytut Filmowy umieścił LISTĘ SCHINDLERA na ósmym miejscu pośród stu najlepszych amerykańskich filmów w historii.

W filmie niezapomniane kreacje stworzyli Liam Neeson, który wcielił się w postać Oskara Schindlera, Ralph Fiennes w roli bezwzględnego nazisty Amona Götha, Ben Kingsley w roli Izaaka Sterna. Na ekranie zobaczymy także polskich aktorów, m.in. Andrzeja Seweryna, Annę Muchę i Piotra Polka.


27 stycznia 2019, godz. 17:30
Kinoteka w PKiN
Bilety tu – klik

27 stycznia 2019, godz. 19:00
Kino Elektronik ul. Gen. Zajączka 7
BILETY w cenie 16 i 20 zł do nabycia w kasie kina oraz on-line

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.