Licytacje komornicze Zielona Góra – rozwiązanie, które warto rozważyć

Licytacje komornicze Zielona Góra

Chcąc nabyć nieruchomość w Zielonej Górze, nie musisz ograniczać swoich poszukiwań do rynku komercyjnego – ciekawą alternatywą mogą okazać się licytacje komornicze, na których wystawiane są mieszkania, domy, działki, a nawet obiekty handlowe i przemysłowe. Sprawdź, na czym to polega i poznaj przebieg licytacji krok po kroku!

Zakup nieruchomości na licytacji komorniczej – jak zacząć?

Przede wszystkim zweryfikuj swoje możliwości finansowe i oszacuj, jaką kwotę jesteś w stanie zainwestować – pamiętaj, że po wygranej licytacji masz dwa tygodnie na zapłatę, dlatego musisz być przygotowany. Następnie sprawdź najnowsze licytacje komornicze w Zielonej Górze. Obwieszczenia pojawiają się regularnie i dotyczą rozmaitych nieruchomości – zarówno mieszkalnych, jak i usługowych, handlowych czy przemysłowych. Zawarte są w nich informacje dotyczące:

  • metrażu i stanu technicznego,
  • lokalizacji,
  • ceny wywołania, która stanowi 3/4 wartości rynkowej,
  • miejsca i terminu licytacji,
  • wysokości wadium, które należy wpłacić, aby przystąpić do licytacji.

Pierwszy i drugi termin licytacji – który wybrać?

W pierwszym terminie cena wywołania wynosi 3/4 oszacowanej wartości rynkowej, co wydaje się atrakcyjną kwotą w porównaniu z kosztami, z jakimi trzeba się liczyć na rynku komercyjnym. Co więcej, w drugim terminie spada do 2/3 i z tego powodu wielu inwestorów świadomie czeka właśnie na ten drugi termin, aby skorzystać z jeszcze niższych cen. Pamiętaj jednak, że – choć to rozwiązanie ma swoje plusy – wiąże się z ryzykiem, że więcej oferentów wpadło na podobny pomysł, a wtedy zaproponowanie najwyższej kwoty może okazać się trudne. Ostateczna cena zależy przecież od przebiegu licytacji.

Co zrobić po wygranej licytacji komorniczej?

Jeśli udało Ci się zaoferować najwyższą kwotę i dokonałeś przebicia, zyskujesz prawo do zakupu nieruchomości. Komornik odpowiedzialny za licytacje komornicze w Zielonej Górze wystawi wezwanie do zapłaty, a Ty masz dwa tygodnie na zrealizowanie płatności. Możesz też złożyć wniosek o wydłużenie tego terminu, jeśli potrzebujesz więcej czasu, aby zgromadzić pieniądze.

/artykuł sponsorowany/

Reklama