
Potańcówki na Grochowskiej powracają. Sinfonia Varsovia zaprasza w lipcu i sierpniu na zabawę przy muzyce na żywo w swoim Pawilonie Koncertowym przy Grochowskiej 272 w Warszawie. Podczas czterech piątkowych wydarzeń zabrzmi muzyka romska i bałkańska, sinti swing, argentyńskie tango i chacarera oraz ludowe melodie polskiego Roztocza w wykonaniu zaproszonych zespołów.
Od Argentyny do Roztocza – powrót letnich potańcówek na Grochowskiej
Za muzyczną i taneczną oprawę czterech potańcówek odpowiadać będą: romsko-bałkańska Czarnina (12 lipca), swingujący Bartosz Smorągiewicz Ensemble z zaproszonymi gośćmi i instruktorami tańca ze szkoły swingout.pl (19 lipca), argentyńskie San Luis Tango wraz z tancerzami Gianpio Cappuccim i Martą Stradą (26 lipca) oraz Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta z Piotrem Zgorzelskim z Akademii Tańca Tradycyjnego (2 sierpnia). Dwugodzinne potańcówki rozpoczynać się będą o 19:00.
Każda z wieczornych potańcówek rozpocznie się pokazem tańca oraz nauką podstawowych kroków pod okiem profesjonalnych tancerzy. Wstęp wolny.
12 lipca: Muzyka romsko-bałkańska
Muzyka:
Czarnina:
Nina Kodorska wokal, perkusjonalia
Oliwier Andruszczenko klarnet basowy, klarnet, saksofon
Patryk Walczak akordeon
Hipolit Woźniak gitara, wokal
Taniec:
Czarnina Dance Group
19 lipca: Muzyka swingowa
Muzyka:
Bartosz Smorągiewicz Ensemble:
Bartosz Smorągiewicz klarnet, saksofon
Marcin Skaba skrzypce
Sebastian Iwanowicz gitara
Piotr Domagalski kontrabas
Rafał Grząka akordeon
Jakub Kotynia gitara
Taniec:
Szkoła swingout.pl
26 lipca: Muzyka argentyńska
Muzyka:
San Luis Tango:
Luciano Torres bandoneon
José Torres Duval gitara, wokal
Lina Gómez Carvajal flet
Javier Torres Duval wokal
Magdalena Lechowska wokal
Olga Piotrowska-Cender fortepian
Taniec:
Gianpio Cappucci, Marta Strada
2 sierpnia: Muzyka roztoczańska
Muzyka:
Warszawsko-Lubelska Orkiestra Dęta:
Filip Majerowski, Jędrzej Weber tuby
Katarzyna Krasuska flet
Sebastien Beliah, Michał Nowak, Florian Wegelein, Kaja Niedziela, Marlena Ostrowska klarnety
Leszek Kur, Marcin Chrzanowski sakshorny tenorowe
Iwona Pawlak, Mirosława Wachowska-Nowak, Piotr Herda sakshorny altowe
Piotr Lachowicz puzon
Olga Kozieł, Justyna Tchorek, Magdalena Szachowicz, Jakub Cieśla, Emmanuel Levy, Mikołaj Janowski, Małgorzata Leszko trąbki
Franciszek de Latour baraban
Taniec:
Piotr Zgorzelski (Akademia Tańca Tradycyjnego)
POTAŃCÓWKI NA GROCHOWSKIEJ
12.07 – 02.08.2024
piątki, godz. 19:00
Pawilon Koncertowy Sinfonii Varsovii
ul. Grochowska 272, Warszawa (wejście od ul. Terespolskiej i Kobielskiej)
Wstęp wolny
Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych
/materiały organizatora/
Przeczytaj też:
