Letni raj w sercu Beskidów: gdzie wybrać się na urlop w górach?

urlop w gorach beskidy o poranku

Beskidy to dobry wybór dla tych osób, które chcą wybrać się na pełen atrakcji urlop w Polsce, na łonie przyrody. Bliskość natury, szlaków górskich, jezior i miejscowości turystycznych, gwarantuje najlepszy wypoczynek. Poznaj wybrane miejscowości w Beskidach i sprawdź, dlaczego warto się tam wybrać.

Szczyrk czyli moc atrakcji dla miłośników gór i nie tylko

Popularny kurort dla turystów, położony u podnóża gór Skrzyczne i Klimczok, to oczywiście Szczyrk, który jest sercem Beskidu Śląskiego. Jedna z atrakcji w tej uroczej miejscowości to Szczyrk Mountain Resort, czyli całoroczny ośrodek górski. Możesz tam skorzystać z widokowych przejazdów w kolejce gondolowej. Górna stacja znajduje się na Hali Skrzyczeńskiej i znajduje się na wysokości aż 1000 m n.p.m. Prowadzi tamtędy żółty szlak. Druga kolejka to 6-osobowa kanapa na Zbójnicką Kopę. Inne atrakcje w tej miejscowości to Beskidzka Galeria Sztuki, Szyndzielnia czy Deptak nad Żylicą. Aby cieszyć się udanym weekendem lub urlopem, znajdź wcześniej noclegi w Szczyrku i zaplanuj swój wyjazd od A do Z.

urlop-w-gorach-szczyt-w-beskidach1

Ustroń wita – poznaj urokliwą miejscowość uzdrowiskową

Ustroń kojarzy się większości z miejscem dla kuracjuszy, ale i z górami. I słusznie, bo Ustroń to właśnie miejscowość uzdrowiskowa, która przyciąga turystów z całej Polski. To miejsce ma swój niepowtarzalny klimat, liczne uzdrowiska, rzekę Wisłę, a także Czantorię i Równicę jako dwa najlepsze szczyty górskie w okolicy. Można tam doskonale spędzić zarówno weekend, jak i cały urlop. Ustroń to atrakcja latem, jak i zimą, a w obszarze Beskidu Śląskiego jest uznawany za jedno z ciekawszych miast tego regionu. Ma swój wyjątkowy klimat uzdrowiska, pięknego rynku i okolicznych uliczek, gdzie można się zatrzymać i skosztować specjałów tamtejszej kuchni. Poznaj Leśny Park Niespodzianek, czyli zoo, gdzie spacerują jelenie, żubry i ptaki drapieżne. A może warto pójść do pijalni wód w Parku Zdrojowym? Jej właściwości zdrowotne dodadzą Ci sił na zwiedzanie tej pięknej miejscowości. Przed pijalnią znajduje się fontanna solankowa, która może służyć jako inhalacje. Znajdź dogodne noclegi Ustroń i przypomnij sobie, ile energii przynosi odpoczynek poza miastem.

ustron-miasto-w-beskidach1

Dlaczego warto wybrać urlop w górach?

Wakacje w górach to przede wszystkim aktywny wypoczynek, który zmusza nas do codziennych wyzwań i dobrej organizacji dnia. Niewątpliwa atrakcja wyjazdu w góry to szlaki piesze i rowerowe, które sprawiają, że można spędzić czas na łonie natury, a przy okazji być aktywnym. Trening górski to ćwiczenie kondycji dla organizmu, a powietrze górskie jest czyste i pozwala się dotlenić. Nie da się ukryć, że takie okoliczności przyrody wpływają uspokajająco na nasz organizm i pozwolą w pełni zrelaksować się, z daleka od zgiełku wielkich miast. Kontakt z naturą i nieprzewidywalne warunki atmosferyczne podczas wypraw w góry, pozwolą nam lepiej sprawdzić swoje możliwości. Jeśli szukasz wyjątkowych noclegów w górach to sprawdź Dreamapart.pl, czyli miejsce, które gwarantuje nadzwyczajny komfort i jest doskonałą bazą wypadową w wiele ciekawych miejsc.

/artykuł sponsorowany/