Letni Piknik Pływacki w Parku Wodnym Moczydło

Letni Piknik Pływacki w Parku Wodnym Moczydło.

Klub Palestra Pływania, Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA oraz Fundacja DKMS zapraszają na Letni Piknik Pływacki w Parku Wodnym Moczydło.

? Tylko w czerwcu tego roku w Polsce utonęło ponad 100 osób. Czy możemy zrobić coś, aby zmienić tę makabryczną statystykę? Wierzymy, że rozwiązaniem jest edukacja: w zakresie zachowania bezpieczeństwa nad wodą, udzielania pierwszej pomocy oraz oczywiście nauka pływania.

Dlatego przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie, w trakcie którego przekonasz się, że bezpieczeństwo nad wodą zależy przede wszystkim od Ciebie, a my pokażemy Ci, jak o nie zadbać. Będzie też okazja, żeby uratować komuś życie – to prostsze, niż myślisz ❗️

➡️ Trenerzy z klubu Palestra Pływania podpowiedzą, jak poprawić swoje pływackie umiejętności i pokażą ćwiczenia przydatne na różnym poziomie zaawansowania ? Będą indywidualne konsultacje, porady w zakresie sprzętu i możliwość wzięcia udziału w pokazowych lekcjach pływania. Zapraszamy również osoby zupełnie początkujące oraz dzieci.

➡️ Adam Dubiel, Mistrz Polski i Rekordzista Europy w ratownictwie wodnym zaprezentuje, jak wyciągnąć człowieka z wody ? Opowie, jak udzielić pomocy osobie, która się topi oraz jakich błędów unikać w takich sytuacjach. Dowiesz się, jak zadbać o bezpieczeństwo nad wodą – swoje i innych.

➡️ Marek Dołba, ratownik medyczny z wieloletnim doświadczeniem pokaże, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy według najnowszych wytycznych. Ta wiedza może przydać się każdemu, w najbardziej nieoczekiwanym momencie ❗❗️

➡️ W czasie pikniku odbędzie się również akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku Fundacja DKMS. Jest to dla nas szczególnie ważna inicjatywa, bo jeden z naszych trenerów żyje dzięki pomocy „bliźniaka genetycznego”, który zdecydował podzielić się tym, co najcenniejsze – czyli wyjątkowym lekarstwem, jakim są krwiotwórcze komórki macierzyste ? Podczas akcji dowiesz się, dlaczego przeszczep szpiku bywa jedyną nadzieją m.in. dla chorych na nowotwory krwi i będziesz mieć okazję zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców. Ty też możesz uratować komuś życie!

➡️ W ramach odpoczynku i regeneracji przewidzieliśmy głęboki relaks na zajęciach jogi. Asia Głuchowska, certyfikowana nauczycielka, poprowadzi łagodną sekwencję vinyasa jogi, odpowiednią nawet dla osób zupełnie początkujących.

Na nowo otwartym po rewitalizacji obiekcie czekają odkryte baseny: sportowy o długości 50m oraz rekreacyjny, z licznymi atrakcjami dla dzieci, zjeżdżalnie, plac zabaw, boiska do siatkówki, piłki nożnej plażowej i koszykówki, rozległe tereny zielone i strefa gastronomiczna.

17 sierpnia 2019

Gdzie: Park Wodny Moczydło, ul. Górczewska 69/73

Zapraszamy już od godziny 9:00.

FB-klik

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.