Leśny plac zabaw otwarty

Leśny plac zabaw otwarty.
Luneta w kształcie sowy, hamaki z siatki czy leśna wieża obserwacyjna to tylko niektóre z atrakcji ekologicznego placu zabaw. Od dziś można korzystać z obiektu, który powstał obok powsińskiego Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.

Stołeczni leśnicy z Lasów Miejskich – Warszawa zapraszają najmłodszych do przeżycia fascynującej przygody. Dzieci podczas zabawy mają okazję poznać leśne ciekawostki na specjalnie zaprojektowanych urządzeniach rekreacyjno-edukacyjnych. W ekologicznym placu zabaw czeka m.in. kulordorm, który odzwierciedla obieg wody w przyrodzie, słupek do wspinania przypominający huby na pniu i piaskownice w kształcie gniazda. Do dyspozycji najmłodszych są hamaki, podniesiona leśna rabata z labiryntem i tunelem, tor przeszkód wykonany z pieńków, a także wieża ze zjeżdżalnią.

Reklama
Reklama

Leśny plac zabaw może służyć zarówno swobodnej zabawie, jak i stać się miejscem do prowadzenia ciekawych zajęć dydaktycznych. Z obiektu wybudowanego na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich – Warszawa (ul. Rydzowa 1a) można codziennie korzystać w godz. 8.00-18.00. Całkowity koszt realizacji tej inwestycji wyniósł ponad 551 tysięcy złotych.

Miejsce: obok powsińskiego Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, ul. Rydzowa 1A

źródło: UM Warszawa / fot. Lasy Miejskie Warszawa

Reklama
Reklama

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.