Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd na Podzamczu

Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd na Podzamczu.

W niedzielę, 26 sierpnia, w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu odbędzie się Lekkoatletyczny Mityng Gwiazd. Tego dnia będziemy świadkami rywalizacji czołowych polskich i zagranicznych zawodników – m.in. medalistów i finalistów Mistrzostw Europy, które odbyły się w Berlinie.

– Bardzo się cieszę, że wspólnie z Warszawsko-Mazowieckim Okręgowym Związkiem Lekkiej Atletyki mogliśmy przygotować to wyjątkowe sportowe wydarzenie, które mam nadzieję zagości w Warszawie na stałe. Dziękuję zawodnikom, którzy przyjęli zaproszenie i przyłączyli się do tego, aby wyjść z lekką atletyką na zewnątrz i promować „królową sportu” wśród mieszkańców naszego miasta. Serdecznie zapraszam wszystkich warszawiaków do udziału w tym spotkaniu i wspólnego przeżywania sportowych zmagań na najwyższym poziomie – mówił Janusz Samel, dyrektor miejskiego Biura Sportu i Rekreacji i dodał – Mam nadzieję, że tą imprezą zaczynamy tworzyć nową historię lekkiej atletyki w Warszawie. 

– Tyczka i kula to konkurencje, które najłatwiej można wcisnąć w miejską infrastrukturę, w te fajne, cudowne miejsca. Wielokrotnie startowałem w tego rodzaju konkursach. Cieszę się, że w tak urokliwym miejscu, na warszawskich fontannach, gdzie tysiące ludzi codziennie się przewija, będziemy mogli pokazać to, co mamy najlepszego, a w tej chwili w sporcie najlepszą mamy lekkoatletykę  – mówił podczas konferencji prasowej Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, prezes Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Uczestnicy spotkania będą mogli podziwiać zmagania zawodników w dwóch konkurencjach lekkoatletycznych. Przed nami widowiskowy skok o tyczce z udziałem między innymi Piotra Liska, złotego medalisty halowych mistrzostw Europy z 2017 roku oraz srebrnego z Mistrzostw Świata w Londynie w 2017 roku. W następnej konkurencji zobaczymy mistrza i wicemistrza z Berlina w rzucie kulą – Michała Haratyka i Konrada Bukowieckiego. Wyjątkowo w tej dyscyplinie zaprezentuje swoje umiejętności również dyskobol Piotr Małachowski.

W pchnięciu kulą kobiet największą gwiazdą będzie Paulina Guba, która w Niemczech wywalczyła złoty medal. Obok niej wystartuje Klaudia Kardasz, która zakończyła mistrzostwa na 4 miejscu, pobijając tym samym swój rekord życiowy.

Ponadto fani lekkoatletycznych zmagań będą mieli okazję podziwiać także m.in. Shawnacy’ego Barbera – mistrza świata w skoku o tyczce z 2015 roku. Swoje umiejętności zaprezentuje również Kongijczyk Frank Elemba – czwarty kulomiot igrzysk w Rio de Janeiro.

Celem imprezy jest przede wszystkim pobudzanie zainteresowania królową dyscyplin – lekkoatletyką.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Start zawodów o godz. 16.00.

źródło: UM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.