Lato na Ursynowie 2024 – WISŁA HOT 5 & MARK SHEPHERD

Muzyczne Lato na Ursynowie 2024

Wisła Hot 4/5, to zespół powstały z warszawskich muzyków specjalizujących się w muzyce swingowej. Liderem zespołu jest angielski wokalista, trębacz i puzonista Mark Shepherd, który przyjechał do Polski 9 lat temu, a entuzjazm i otwartość Polaków oraz wybitny poziom polskich muzyków sprawiły, że postanowił tu pozostać, grać, śpiewać i komponować. Zespół współpracuje na stałe ze szkołą tańca Lindy Hop Swingout.pl. Grupa występowała na licznych festiwalach (m.in. Noc Kultury w Lublinie, Warsaw Street Party) koncertach, czy potańcówkach swingowych (m.in. Potańcówki na Grochowskiej organizowane przez Symfonie Varsovie, Warszawa Singera).

Skład:

Mark Shepherd – wokal, trąbka, puzon
Bartosz Smorągiewicz – klarnet, saksofony
Tadeusz Czechak – banjo
Bartosz Łazarski – kontrabas
Maciej Wojcieszuk – perkusja

11 sierpnia, godz. 18.00 – WISŁA HOT 5 & MARK SHEPHERD
Park OLKÓWEK przy ul. Puszczyka (metro URSYNÓW)

Wstęp wolny


25 sierpnia, godz. 18.00 – koncert „Niebo do wynajęcia” w wykonaniu Roberta Kasprzyckiego z zespołem – Park im. Jana Pawła II przy ul. Romera (metro Stokłosy)

Piosenką „Niebo do wynajęcia”, dotarł do ogromnego grona słuchaczy, zaś cały debiutancki album był skarbnicą piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, cześć zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej. W 2006 ukazał się „Światopodgląd”, w 2027 r. „Piosenki i Nie” – “wielopak wielofunkcyjny”, będący zarazem tomikiem wierszy, śpiewnikiem oraz okładką płyty stanowiącej zapis koncertu zarejestrowanego w studiu krakowskiego Radia. Jesienią roku 2014 trafiło do słuchaczy „Cztery”, a wiosną roku 2021 pojawiła się płyta “Gdy późno w noc. 17 grudnia 2021 miała premierę “Mała Łazienkowa”, płyta liryczna, nostalgiczna, nagrana w intymnym składzie głos/gitara, płyta będąca powrotem do lat spędzonych w wielkopolskim Śremie przy ulicy Małej Łazienkowej. Roberta Kasprzyckiego znamy również jako autora tekstów Marka Dyjaka, Janusza Radka, Michała Łanuszka, i artystów Piwnicy Pod Baranami: Jacka Wójcickiego, Szymona Zychowicza, Doroty Ślęzak czy Ewy Wnuk. Prawdziwa mocą artysty są jednak koncerty – to w kontakcie z publicznością najpełniej emanuje charakterystyczną charyzmą, a niespożyta energia. Ffeeling i poczucie humoru, sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy – kto choć raz był na koncercie Kasprzyckiego niemal zawsze wraca, i nie ma znaczenia, czy chodzi o koncerty solowe, czy z bandem. Wykonawca zagrał ponad 1500 koncertów: solo, konno i pieszo, z bandem, z big-bandem, na festiwalach piosenki autorskiej, poetyckiej, na festiwalach folkowych (Colors of Ostrava), rockowych (Węgorzewo Rock Festiwal, Woodstock) a nawet festiwalach muzyki współczesnej (Sacrum Profanum).

Skład:

Robert Kasprzycki – głos, gitara

Max Szelęgiewicz – gitara

Krzysztof Wyrwa – gitara basowa

Adam Zadora – perkusja.

źródło: https://ursynow.um.warszawa.pl/


Przeczytaj też:

Muzeum Narodowe w  Warszawie
Muzea za darmo– klik
Wydarzenia w weekend – klik
Wydarzenia w tym miesiącu – klik
Park Akcji „Burza” pod Kopcem Powstania  Warszawskiego – klik