Laterna Magica – filmy nieme z muzyką na żywo. Burakowska 14

Laterna Magica – filmy nieme z muzyką na żywo.

Laterna Magica – wyjątkowy projekt filmowy, który powstał we współpracy Burakowskiej 14 i Akademii Filmowej. Pomysł odwołuje się do magii kina u samych jego podstaw i źródeł. Organizatorzy sięgają w programie po dzieła klasyki wielkich twórców z udziałem nie mniejszych artystów i łączą je z muzyką na żywo, której jakość zapewnia prawdziwy maestro-taper grający na pianinie.

W programie znajdziemy takie nazwiska twórców jak Charles Chaplin czy Buster Keaton oraz takie tytuły jak “Dom Państwa Rough”, “Noc poślubna”, “Charlie na ślizgawce”, czy “Charlie gra w filmie”. Na początku zobaczymy najważniejsze dzieła kina niemego, z czasem jednak w programie pojawią się również udźwiękowione czarno-białe filmy. Śmiało możemy więc powiedzieć, że od teraz, nad mapą filmowej Warszawy świeci latarnia, która zaprasza w świat dawnego kina!

Pianiści:

Henryk Kurkiewicz i Dariusz Brzeziński.

Najbliższe seanse: 18 i 19 marca 2017

Laterna Magica to jedna z hal Burakowskiej 14, która została zaadaptowana na kameralne pokazy, natomiast wraz z nadejściem wiosny i wzrostem temperatury, wydarzenie przeniesie się na zewnątrz rozszerzając przy tym towarzyszący akompaniament do trio. Ukoronowaniem cyklu będzie zamknięcie filmowego sezonu specjalną, plenerową odsłoną z muzyką na żywo serwowaną przez orkiestrę na podwórku Burakowskiej 14. Cały wieczór dopełni również tematyczna potańcówka.


Miejsce: Laterna Magica to jedna z hal Burakowskiej 14 
Seanse: sobota, niedziela o godz. 19:00 i 20:00.

Wstęp wolny

źródło: materiały organizatora 

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.