LASY: SŁAWEK JASKUŁKE

LASY zapraszają na kolejne wydarzenie online – Sławek Jaskułke zagra jazzowy koncert na unikalnym w światowej skali fortepianie!

Płyta “Komeda Recomposed” z 2018 r. postawiła Sławka Jaskułke w gronie najwybitniejszych polskich pianistów. Jego ostatni krążek z muzyką inspirowaną obrazami Rafała Bujnowskiego to zaś zestaw kojących kompozycji, które pozwalają odseparować się od otaczającej rzeczywistości. Uznaliśmy, że właśnie takiego początku roku potrzebujemy.

Dodaliśmy do tego wyjątkowy smaczek – Sławek Jaskułke gra na unikalnym w skali światowej instrumencie – fortepianie prostostrunnym Malmsjo Grand Piano z 1935, nazywanym także, z uwagi na swoją budowę, Banana Grand.
Takich fortepianów wyprodukowano tylko około dwudziestu sztuk. Są wyjątkowe ponieważ, dzięki swej budowie z dodatkowymi otworami w pudle rezonansowym, mają głębokie brzmienie. Dziś na świecie są tylko trzy takie instrumenty, z czego dwa sprawne – jeden w Singapurze, drugi w Polsce, na którym gra Sławek Jaskułke.
 
Koncert SŁAWEK JASKUŁKE odbędzie się 23 stycznia o godzinie 20.00 na kanale YouTube Opery Leśnej (https://www.youtube.com/Operalesnasopot).
Koncert nie będzie dostępny do ponownego obejrzenia po premierze.
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.