LANDOWSKI BOXING NIGHT – Wielkie święto boksu w Hali Gwardii

LANDOWSKI BOXING NIGHT - Wielkie święto boksu w Hali Gwardii

Kolejna edycja Landowski Boxing Night (LBN) współorganizowana z CBR Events, operatorem obiektu, będzie okazją, by zobaczyć na ringu najlepszych polskich zawodników z Mazowsza i Zagłębia Miedziowego. Już w najbliższą sobotę, 26 marca, w warszawskiej Hali Gwardii miłośników pięściarstwa czeka wieczór pełen emocjonujących wrażeń. Wstęp bezpłatny!

Swój udział w imprezie zapowiedzieli pięściarze, dla których występ w stolicy będzie doskonałą formą startu przed najważniejszymi mistrzostwami w kraju i za granicą. LBN to również szansa dla młodych adeptów na zdobycie doświadczenia i możliwość zaprezentowania się przed szeroką publicznością.

Odbywające się w Hali Gwardii gale boksu zawsze cieszą się ogromną popularnością wśród warszawiaków nie tylko ze względu na wysoki poziom rywalizacji, ale także niepowtarzalną atmosferę tych spotkań nawiązującą do pięściarskich tradycji tego miejsca.

Hala Gwardii to dawna siedziba klubu Gwardia Warszawa i historyczne centrum polskiego boksu. To właśnie tu, podczas Mistrzostw Europy w Boksie w 1953 roku, podopieczni m.in. legendarnego trenera Feliksa „Papy” Stamma, odnieśli niespotykany w tej dyscyplinie sportu sukces i wywalczyli aż dziewięć medali. Zarządca Hali Gwardii postanowił upamiętnić ten fakt wyjątkową ekspozycją wielkoformatowych zdjęć pięściarzy.

„Gale boksu w Hali Gwardii są pierwszą społeczną inicjatywą reaktywowaną przez CBR Events w 2017 roku po przejęciu obiektu w zarządzanie. Poprzednia edycja imprezy odbyła się w październiku ubiegłego roku, w najbliższą sobotę spotkamy się już po raz piąty. Każdy kolejny sportowy wieczór uświadamia nam, z jak wielkim sentymentem warszawiacy wspominają legendarne sukcesy polskich pięściarzy, którzy właśnie w Hali Gwardii w pocie czoła torowali sobie drogę do medali. Reaktywacja bokserskich imprez spotkała się także z dużą aprobatą władz miasta i jest organizowana pod honorowym patronatem Prezydenta m.st. Warszawy” – mówi Robert Baj, prezes CBR Events, zarządca obiektu.

Ze względu na rangę imprezy, sędziowania pojedynków podczas LBN podejmą się jedni z najlepszych arbitrów w Polsce – Paweł Skrzecz, zdobywca m.in. tytułu wicemistrza olimpijskiego, oraz jego brat bliźniak Grzegorz Skrzecz, medalista mistrzostw świata i Europy.

26 marca, początek sportowych zmagań zaplanowano na godz. 18.00.

FB-klik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.