Lampki na biurko – jak wybrać odpowiednią?

Oświetlenie miejsca pracy, którym jest również biurko to bardzo istotna sprawa. Warto więc zapewnić odpowiednie dla wzroku warunki oświetleniowe. Choć z reguły wybór lampki na biurko wydaje się łatwym zadaniem, to w praktyce może przysporzyć wielu problemów. Poza kolorem, kształtem i wielkością, jest wiele innych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę dokonując zakupu. Wyjaśniamy co jeszcze jest istotne przy zakupie lampki towarzyszącej w pracy, czytaniu oraz spełniającej zadanie dyskretnego światła wieczorami.

Lampy Sigma – uniwersalność rozwiązań

Wybierając odpowiednie oświetlenie biurka, należy wziąć pod uwagę powierzchnię obszaru roboczego, kolor oraz stylistykę zabudowy i ścian. Istotną kwestią jest bliskość okna i dostęp do światła dziennego. Gdy stolik umieszczony jest daleko od okna lub po słabo nasłonecznionej stronie, potrzebna będzie lampa z żarówką o większej mocy. Nie bez znaczenia jest również możliwość regulacji kąta nachylenia, dostępność włącznika, odpowiednie wyważenie podstawy oraz sama barwa światła. Jednym z przodujących rozwiązań są lampy Sigma – polska firma produkująca oświetlenie od 1994 roku. Rozwiązania tej marki cieszą się dużym uznaniem nie tylko w Polsce, ale w takich krajach, jak Finlandia, Francja oraz Holandia. Lampy Sigma wyróżniają się dbałością o detale, precyzyjnym wykończeniem i nowoczesnym wyglądem. Dodatkowym plusem jest użycie we wnętrzu trzonka E27, który umożliwia wkręcenie żarówek w wersji halogenowej, energooszczędnej i LED. Dzięki temu zakup lub wymiana źródła światła nie stanowi żadnego problemu.

Lampy Nowodvorski – nowoczesność dopasowana do wnętrz typu loft

Dobierając lampę na biurko, nie można także pomijać istotnej kwestii, jaką stanowi dopasowanie tego elementu do aranżacji wnętrza. Lampy Nowodvorski to polski producent oświetlenia, który posiada w ofercie nowoczesne lampy w stylu loft i vintage. Produkty wyróżniają się bardzo dobrą jakością i stosunkowo niską ceną. Oprawy w jednolitym kolorze powodują, że oświetlenie wpisze się niemal w każde wnętrze. Co ważne, producent dba także o aspekty energooszczędności, proponując wbudowane moduły LED. Ich użycie niesie za sobą liczne zalety – minimalistyczny kształt i brak potrzeby dokupywania żarówek. Po włączeniu światło rozchodzi się w sposób równomierny, co ma dobry wpływ na estetykę oprawy i komfort pracy przy biurku. Istotnym elementem jest również moc lampy. Zaleca się, aby wynosiła na poziomie 8 W, co w przeliczeniu na tradycyjną żarówkę odpowiada 64 W. W efekcie przy niewielkim poborze zyskuje się dużo światła. Źródło wyróżnia się więc ekonomicznością i dużą wydajnością.

Lampy Shilo – uniwersalność produktu

Lampa Shilo to element, które zyskuje uznanie ze względu na nowoczesny charakter. Występują w klasycznym białym lub czarnym kolorze. Producent stworzył rozwiązania, które wykorzystują trzonek G9 umożliwiający montaż źródeł w wersji halogenowej i LED. To najczęstszy wybór żarówek ze względu na niewielki rozmiar, który pozwala uzyskać minimalistyczny, ciekawy kształt oprawy, zachowując równocześnie należytą ilość światła. Kupując lampkę na biurko, warto więc zwracać uwagę na rodzaj żarówki, którą trzeba będzie do niej dokupywać. Żarówki G9 są najczęściej spotykanym na rynku rozwiązaniem. Kupując lampę na biurko, należy również zwracać uwagę na klasę szczelności. Powinna wynosić IP20, co oznacza, że lampa jest zabezpieczona przed dostępem do części niebezpiecznych.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.