Lado w Mieście 2022: K. Vandermark & P. Nilssen-Love

K. Vandermark & P. Nilssen-Love
UDOSTĘPNIJ

Zapraszamy na koncerty inaugurujące festiwal 𝗟𝗮𝗱𝗼 𝘄 𝗠𝗶𝗲𝘀́𝗰𝗶𝗲 𝟮𝟬𝟮𝟮! Na dobry początek jedyne takie spotkanie jazzowych improwizacji i rapowych skilli na kosmicznym poziomie, bo na Barce 7 lipca wystąpią:

• 𝐎𝐧𝐨𝐞 𝐂𝐚𝐩𝐨𝐧𝐨𝐞 (UK)
Zapraszamy na trzeci w karierze ONOE koncert w Polsce, podczas którego przedpremierowo zaprezentuje materiał z nadchodzącego albumu!
Onoe Caponoe jest prawdziwą osobliwością pośród morza klonów. Wołając z nieznanej części Londynu, koci król wznosi się ponad niekończącą się produkcję taśmową norm; wykrawa swój własny kąt w galaktyce pełnej hałasów, które wszystkie – coraz częściej – brzmią tak samo. Eksperymentując i ulepszając swój niepowtarzalny styl przez lata, Onoe podróżował do krain, o których większość raperów nawet by nie śniła. Nie zadowalając się tym, co słyszał i widział, zanurzył się w procesie twórczym, by budować swoje własne muzyczne uniwersum.
Z wpływami czerpanymi z szerokiej gamy źródeł, zawierającymi eteryczny space funk od Funkadelic i Sun Ra po odartą surowiznę punk rocka, Onoe Caponoe pozostaje niedościgły w tym współczesnym świecie instagramowych kopii. Nie jesteśmy nawet pewni, czy mieszka na Ziemi, czy nadaje zdalnie z odległej planety…
Od projektowania okładek własnych albumów, przez tworzenie własnych wystaw, niszczenie występów na żywo, do produkowania własnych bitów i reżyserowania własnych teledysków, Onoe stanowi siłę wyobraźni jak nikt inny na niebie i ziemi.
Pomimo jego unikalnego podejścia do twórczości istnieje jedna pewna rzecz, co do której zgadzają się wszyscy – od upartego fanatyka Boom Bapu do najmocniej wyhajpowanego Trap Lorda: Onoe ma POWAŻNY SKILL NAWIJANIA. Rzadko obierane ścieżki są normą dla tego nieustraszonego, psychodelicznego twórcy.

• 𝐊𝐞𝐧 𝐕𝐚𝐧𝐝𝐞𝐫𝐦𝐚𝐫𝐤 (US) – saksofon, klarnet
& 𝐏𝐚𝐚𝐥 𝐍𝐢𝐥𝐬𝐬𝐞𝐧-𝐋𝐨𝐯𝐞 (NO) – perkusja

Improwizowane Energetyczne Extremum – to chyba najlepsze określenie duetowego spotkania na europejsko-amerykańskim szczycie. Norweski perkusista i amerykański saksofonista/klarnecista słyną z niespożytej energii i dzikiej furii, jaka potrafi emanować na scenie. Ale jest to także znakomity przykład zrozumienia, które wraz z muzyczną wrażliwością ukształtowane zostało w niezliczonych wspólnych projektach, podróżach, wieczorach w małych jazzowych klubach, gdzie muzyka i kreatywność jest zawsze na pierwszym miejscu.
Doskonałe porozumienie owocuje muzyką nieprzewidywalną, ale także pełną niezwykłej energii pulsującej w dzikim rytmie tak w niesamowicie szybkich partiach perkusji, jak i potężnym ryku saksofonu Kena Vandermarka. Otwartość, kreatywność i porozumienie – oto trzy słowa które opisuje to, co na pewno będzie można znaleźć na koncertach duetu.

W 2022 roku wakacyjne CZWARTKOWE wieczory spędzimy na Barce. Niby już wychodzimy z pandemii, a trochę jeszcze nie, sytuacja za granicą jest jaka jest, więc na naszej scenie zawitają głównie polscy wykonawcy, ale będą też niespodzianki i niespotykane nigdzie indziej konfiguracje.

𝗦𝘇𝗰𝘇𝗲𝗴𝗼́ł𝘆 𝗻𝗮 𝘄𝘆𝗱𝗮𝗿𝘇𝗲𝗻𝗶𝘂 𝗟𝗮𝗱𝗼 𝘄 𝗠𝗶𝗲𝘀́𝗰𝗶𝗲 𝟮𝟬𝟮𝟮: https://bit.ly/LwM_2022.
Lado w Mieście 2022 trwa od 7. lipca do 25. sierpnia.
Miejsce: https://www.facebook.com/planbarka
Start zawsze lekko po 20:00 | 𝗪𝗦𝗧𝗘̨𝗣 𝗪𝗢𝗟𝗡𝗬 | LwM to przestrzeń wolna od postaw homofobicznych, seksistowskich, rasistowskich i faszystowskich
—-
Matro- i patronaty: Going., Poptown, Music is, NN6T, Radio Kapitał, Glissando, Undertone, Odbiór, Anxious Musick Magazine, Idę na
Organizator: Stowarzyszenie Plan B
Projekt współfinansują Miasto st. Warszawa i BarKa

Program: Michał Borkiewicz, Ania Chojnacka, Robert Kamionek

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.