Kyiv Symphony Orchestra w Polsce

Kyiv Symphony Orchestra w Polsce

Europejska trasa koncertowa Kyiv Symphony Orchestra rozpocznie się 21 kwietnia w Warszawie!

Ponad 100-osobowa grupa muzyków, pracowników orkiestry i ich rodzin przyjechała do Polski, by tu, we współpracy z Filharmonia Narodowa w Warszawie oraz Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, przygotowywać się do zagrania po raz pierwszy od początku wojny.

Trasa koncertowa rozpocznie się 21 kwietnia 2022 roku w Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie na specjalnym koncercie pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zabrzmią utwory prezentujące ukraińską muzykę orkiestrową od jej początków w latach 70. XVIII wieku do arcydzieł XX wieku.
Podczas koncertu pod przewodnictwem Luigiego Gaggero usłyszeć będzie można zarówno dzieła Maksyma Berezowskiego, Myrosława Skoryka, jak i Borysa Latoszyńskiego – mówi Wojciech Nowak, dyrektor Filharmonii Narodowej. – Nie zabraknie też polskich akcentów: wyjątkowości temu wydarzeniu doda występ wybitnego skrzypka Janusza Wawrowskiego, który wykona utwór Henryka Wieniawskiego.
Bilety na koncerty można kupić w kasach i na stronach Filharmonii Narodowej oraz Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

Koncert z Filharmonii Narodowej będzie transmitowany przez Program Drugi Polskiego Radia.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.