Kwietniowa Masa Krytyczna: Śladami marszów pierwszomajowych

Zamek Królewski w Warszawie

Kwietniowa Masa Krytyczna.

26 kwietnia 2019 roku odbędzie się przejazd Warszawskiej Masy Krytycznej ulicami miasta. Start o godzinie 19:00 z Placu Zamkowego.

Rowerem do i z pracy? Rowerem po pracy?

Nieważne, jak jeździcie po naszym mieście, czy komunikacyjnie czy transportowo, zapraszamy na przejazd pod hasłem „Niech się święci (rowerowy) Pierwszy Maja”. W czasie kwietniowego przejazdu z okazji majowego święta chcemy zachęcać Warszawiaków do używania roweru jako narzędzia dojazdowego do pracy.

W czasie przejazdu „uczcimy” święto pracy trasą pochodów pierwszomajowych. Spróbujemy sprawić, by przejazd Masy był sentymentalną podróżą w czasie, do lat średniego PRLu, gdy pochody były stałym elementem Pierwszego Maja. Mamy nadzieję, że oprawa przejazdu przypomni uczestnikom pochodów jak wyglądały te „dobrowolne” manifestacje, młodszym pokaże ich klimat, który już nie wróci.

Podczas przejazdu nasza przewodniczka opowie gdzie się co odbywało i jak.

Wymagane: dobry humor i oświetlenie na drogę powrotną.

Trasa przejazdu:
plac Zamkowy, Miodowa, Senatorska, plac Bankowy, Solidarności, JP II, Grzybowska, Królewska, Marszałkowska, plac Konstytucji, Waryńskiego, Puławska, Domaniewska, Wołoska, Boboli, Batorego, Niepodległości, Chałubińskiego, aleje Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, plac Zamkowy

Dystans: 19,8 km
Mapka interaktywna: https://www.traseo.pl/trasa/sladami-pochodow-pierwszomajowych

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.