Kulturalne niedziele w Lunie

UDOSTĘPNIJ
  • 4
  •  
  •  
  •  

Kulturalne niedziele w Lunie.

Kulturalne niedziele wracają do kina Luna! Zapraszamy na trzy odsłony cyklu już w kwietniu!

PROGRAM:

Niedziela, 8 kwietnia, 11:00
BOSCH – Ogród snów
Film dokumentalny w reżyserii Jose Luis Lopez Linares o jednym z najważniejszych dzieł Boscha i jednym z najbardziej ikonicznych i zagadkowych obrazów w historii malarstwa – obrazie Ogród rozkoszy ziemskich. W przygotowaniu produkcji wzięło udział wielu artystów, pisarzy, filozofów, muzyków i naukowców dzieląc się osobistymi przemyśleniami o historycznym i artystycznym znaczeniu obrazu, kontynuując dyskurs rozpoczęty 500 lat temu na dworze książąt Nassau, kiedy wierzono, że obraz został jedynie zlecony przez Boscha.
Jest bardzo niewiele danych na temat tożsamości i życiorysu Boscha, co wzmaga jeszcze zainteresowanie wokół zagadki znaczenia ukrytego w jego twórczości. Jak mówi Falkenburg, narrator dokumentu i prowadzący rozmów z uczestnikami: “Na końcu powieści pisarz zazwyczaj ujawnia tajemnicę. W tym przypadku autor nie chce, aby rozwiązać zagadkę, chce sam nią pozostać.”

Bilety online: http://www.kinoluna.pl/filmy/bosch-ogrod-snow
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=gey6vGc8_ek

Niedziela, 15 kwietnia, 11:00
Intimissimi on Ice 2017 z Andrea Bocellim – “Legenda Piękna”
Z wynikiem ponad 80ml sprzedanych płyt, Andrea Bocelli powraca do kina jako gwiazda zapierającej dech w piersiach retransmisji widowiska łączącego operę, muzykę pop, modę i łyżwiarstwo figurowe zrealizowanego w Arena Di Verona we Włoszech.
Najsłynniejsze utwory operowe i pokaz łyżwiarki najwyższej próby. Intimissmi on Ice to spektakl audio-wizualny, w którym występują najbardziej utytułowani łyżwiarze, m.in. Evgeny Plushenko, Stéphane Lambiel czy Shizuka Arakawa został spotęgowany przez efekty pirotechniczne i reflektory odbite od tafli lodu.
„A Legend of Beauty” przygotowane przez włoskiego producenta bielizny Intimissimi interpretuje na nowo historie kobiet z greckiej mitologii – pierwowzory tragedii i miłości aż po dziś dzień. Czerpiąc z ich historii, spektakl składa hołd kobiecości. Klasyczne mity we współczesnym wydaniu, w tym te najbardziej poruszające o Wenus, Helenie z Troi, Kirke czy Meduzie. Na wzór rzymskich aren, widowisko zrealizowano na gigantycznej, okrągłej tafli lodu, żeby zapewnić widzom wyjątkowe wrażenia.

Bilety online: http://www.kinoluna.pl/filmy/intimissimi-ice-2017-andrea-bocellim
ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=zxjizPIkH84

Niedziela, 22 kwietnia, 11:00
Rewolucja – Nowa sztuka nowego świata
Ekscytujący pełnometrażowy film dokumentalny, który uwiecznia ważne chwile w historii Rosji i wpływ wydarzeń politycznych na rosyjską sztukę awangardową.
W oparciu o kolekcje największych rosyjskich instytucji sztuki, wypowiedzi współczesnych artystów, kuratorów sztuki i rozmowy z potomkami bohaterów filmu, produkcja powołuje artystów rosyjskiej awangardy z powrotem do życia. Opowiada historie między innymi Chagalla, Kandinskyego, Malewicza – pionierów, którzy rozkwitli w efekcie utopijnej wizji budowy Nowej Sztuki Nowego Świata, tylko po to, by po 15 latach dać się złamać autorytarnym władzom. Umocnienie władzy Stalina oznaczało zakończenie tego doniosłego okresu. Mimo to rosyjska awangarda wywiera silny wpływ na sztukę światową aż do dnia dzisiejszego.
Nakręcony w całości w Moskwie, Petersburgu i Londynie, przy współpracy z Galerią Trietiakowską, Państwowym Muzeum Rosyjskim, Państwowym Muzeum Ermitażu oraz z Royal Academy of Arts w Londynie, film pokazuje wcześniej zakazane i niewidziane od dziesięcioleci obrazy – arcydzieła, które rzadko opuszczają Rosję.

Bilety online: http://www.kinoluna.pl/filmy/rewolucja-nowa-sztuka-nowego-swiata
ZWIASTUN: https://vimeo.com/210484505

Bilety w cenie 26 zł
Specjalna zniżka dla seniorów! Bilety na filmy dokumentalny w cenie 21 zł oraz na Intimissimi on Ice w cenie 15 zł

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.