Kulturalna Babka. Program wydarzeń sierpień 2017

Kulturalna Babka. Program wydarzeń sierpień 2017.

4 sierpnia 2017 – Koncert YUUKI w ramach Kulturalna BABKA
Yuuki to zespół, którego liderką jest dziewczyna wychowana bez prądu i wody w środku bieszczadzkiego buszu. Kasia Wypchło jest kompozytorką, wokalistką, pianistką. Muzyka Yuuki jest kompilacją elektroniki ze sporą dawką przestrzeni, charakterystycznego wokalu, gitarowych brzmień i refrenów zapadających w pamięć, niosących lirykę w której każdy może odnaleźć cząstkę siebie.
Bilety: 30 zł

12 sierpnia 2017 – KULTURALNY DRAMAT

„Słabi” – Ilustrowany Banał Teatralny, reż. Karolina Szczypek
Czytanie performatywne z cyklu MŁODY DRAMAT w ramach BABKI NA LATO – KULTURALNA BABKA BY B – SIDES. Kuratorem cyklu jest Helena Ganjalyan. Tekst: Magdalena Drab, Reżyseria: Karolina Szczypek ,Obsada: Marcin Bubółka, Adrian Budakow, Helena Ganjalyan, Magda Fejdasz, Weronika Łukaszewska, Mateusz Mosiewicz, Katarzyna Obidzińska, Marta Sutor, Make-up: Zuzanna Tokarska

„ONA siedzi samotnie w swoim pokoju, oddzielona od tłumu, który o niej zapomniał, ponieważ tak niewiele waży” E.Jelinek „Pianistka”

Anina czegoś by chciała. Na przekór i znienacka. Chce orzeźwienia. Rzucić kamieniem w kogoś dla eksperymentu. Nie ze złośliwości. I patrzeć na miny ludzi kiedy to się stanie. Może chciałaby wyjść z domu w samych rajstopach po parówki albo po cukier. Może chciałaby stać się na chwilę widoczna. Albo zupełnie zniknąć. Albo w ogóle nie ma wyboru i stanie się nieuniknione.
Wstęp wolny

13 sierpnia 2017 – Dziewczyny latem się nudzą
Babka do wynajęcia oddaje swoją przestrzeń w ramach projektu „Kulturalna BABKA by b•sides”. Tego dnia zobaczycie czym jest praca twórcy i czym praca jest dla twórcy.

„Będziemy sprzedawać ubrania, prowadzić warsztaty, serwować napoje, odnawiać stare meble, uczyć angielskiego. Pokażemy nasze obrazy, filmy, przeczytamy fragment sztuki, zaśpiewamy. Chcemy pokazać dwie równoległe rzeczywistości, w których funkcjonujemy. Dwie przestrzenie naszej codziennej aktywności, które bez siebie nie funkcjonują i pracują na siebie nawzajem”. 

„Artysta nie nudzi się nigdy. Praca twórcza to nieustanny proces, nie ma początku ani końca. Tajemniczy, zaskakujący, często męczący, ale daje nam siłę i satysfakcję, spełnienie. To nie jest ucieczka od rzeczywistości. Tę dobrze znamy, radzimy sobie w niej, mamy ją oswojoną. „

„Naszym działaniem chcemy zwrócić uwagę na często pomijany, a nawet otoczony, pewnego rodzaju zmową milczenia, temat pracy zarobkowej artystów. Jesteśmy aktorkami, malarkami, reżyserami. Kelnerkami, stolarzami, nauczycielami, sprzedawczyniami. Powstaje z tego całkiem ciekawa mozaika zajęć i zawodów.”
Wstęp wolny

19 sierpnia 2017 – IMPRO KRK
Krakowska grupą improwizatorów. Zespół składa się w większości z aktorów zawodowych, absolwentów krakowskiej PWST. 
Bielty 25-30zł

29 sierpnia 2017 – MŁODY DRAMAT

„Trup” reż. Adam Chyliński

29 sierpnia o 19:00 w ramach cyklu BABKA NA LATO – KULTURALNA BABKA BY B-SIDES odbędzie się czytanie performatywne dramatu „Trup” Magdaleny Drab w reżyserii Adama Chylińskiego, z efektami dźwiękowymi na żywo w wykonaniu Bartosza Szpaka.

Tekst: Magdalena Drab, Reżyseria: Adam Chyliński, Reżyseria dźwięku: Bartosz Szpak 
Obsada: Magda Fejdasz, Helena Ganjalyan, Alicja Juszkiewicz, Karolina Lichocińska, Filip Kosior, Rafał Łysak, Mateusz Mosiewicz

„Trup. Śmierdzi trupem. Ale skąd!? Jakim trupem!? Przecież tu nie ma żadnego trupa… [Patrzą na Najpiękniejszą Kobietę Świata. Wyjmują pilniczki i zaczynają piłować paznokcie]”

Bernard pracuje w zakładzie pogrzebowym. Lubi swoją pracę, a najbardziej czyścić trupom paznokcie. Muszą być zadbane, bo żywi zawsze patrzą na złożone ręce nieboszczyka leżącego w trumnie.

Bernard w ogóle jakoś sobie radzi. Na urodziny na przykład kupił sobie jabłko. Dużo rozumie, jest przecież normalny. Nie rozumie tylko, dlaczego inni członkowie sekty go nie rozumieją. Zwłaszcza, od kiedy poznał Najpiękniejszą Kobietę na Świecie. Czy to grzech mieć w domu taką kobietę?
Wstęp wolny

30-31 sierpnia 2017 – „Gdzie jest Zip Coon?” reż. Agata Baumgart
Obsada: Magdalena Fejdasz, Helena Ganjalyan, Maciej Hanczewski, Bartosz Szpak
Minstrel show to konwencja teatralna, która powstała w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. U szczytu popularności minstrele wystawiane były w największych teatrach. Ukazywały one w żartobliwy sposób życie niewolników na plantacji. Do występu aktorzy malowali sobie twarze czarną farbą – blackface – co dziś uznane jest za akt rasizmu i prawnie zakazane. O czym zrobilibyśmy dzisiaj minstrel? Jaką sprawę chcielibyśmy nim załatwić?
Wstęp wolny

Adres: Młocińska 5/7

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.