Książki pod choinkę: Najpiękniejsze o tańcu

Książki pod choinkę: Najpiękniejsze o tańcu.

Szukacie niepowtarzalnych prezentów na Boże Narodzenie? Mamy dla Was autorski wybór najciekawszych książek o wszystkich odcieniach tańca – pasji, talencie i poświęceniu. Albumy, biografie, gorące nowości dla miłośników baletu, butoh, flamenco, musicali… Dla dorosłych i dzieci. Książki zaprezentuje i w świątecznych zakupach pomoże Julia Hoczyk, teatrolożka i krytyczka.

Wśród tytułów nie zabraknie pozycji o „bogach tańca” – Bronisławie i Wacławie Niżyńskich, biografii współczesnych nam polskich gwiazd baletu jak Ewa Wycichowska, albumów fotograficznych oraz książek mówiących o tańcu w kontekście międzykulturowym.

15 grudnia 2018, godz. 11:30

Big Book Cafe – nowe centrum literackie
Czytam, gadam, żyję
Dąbrowskiego 81, Stary Mokotów, Warszawa

Spotkanie jest częścią projektu „Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile” realizowanego przez Fundację Tradycji i Transformacji Sztuki z Warszawy. Partner: Instytut Cervantesa.

Julia Hoczyk – teatrolożka, krytyczka i teoretyczka tańca, redaktorka. Doktorantka Instytutu Sztuki PAN. Studiowała również na podyplomowych studiach Gender Studies Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz ukończyła kurs z zakresu animal studies w Instytucie Badań Literackich PAN. Teksty krytyczne publikowała m.in. w „Didaskaliach”, „Teatrze”, „Opcjach”, „Dwutygodniku.com” i na portalu nowytaniec.pl. W latach 2005–2010 była redaktorką „Sceny” – periodyku poświęconego kulturze i edukacji teatralnej, w latach 2008–2011 – sieciowego miesięcznika „Kultura Enter”, a od 2011 – portalu taniecPOLSKA.pl (inicjatywy Instytutu Muzyki i Tańca), poświęconego informacji, promocji, dokumentacji tańca artystycznego w Polsce, a także wspierającego dyskurs krytyczny na temat tej dziedziny sztuki. W latach 2010-2015 współpracowała z Akademią Teatralną w Warszawie, gdzie prowadziła zajęcia poświęcone analizie teatru tańca i tańca współczesnego. Zajmuje się problematyką ciała, cielesności i gender (płci kulturowej) w polskim i światowym tańcu współczesnym. Prowadzi gościnne wykłady oraz rozmowy o tańcu współczesnym i butō. Pracuje w Instytucie Muzyki i Tańca.

„Taniec w bibliotece – la Danza i el Baile” to cykl 10 spotkań z wyjątkowymi osobowościami warszawskiego świata tańca i wyjątkowymi książkami. Projekt jest realizowany w ramach programu Centrum Sztuki Tańca w Warszawie – Laboratorium a twórczynią jego pierwszej odsłony jest Małgorzata Matuszewska reprezentującą Fundację Tradycji i Transformacji Sztuki. Głównym Partnerem Projektu jest Instytut Cervantesa w Warszawie. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

autorka projektu: Małgorzata Matuszewska
realizacja: Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki z Warszawy
główny partner: Instytut Cervantesa w Warszawie
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa
partnerzy strategiczni: Instytut Muzyki i Tańca, Biblioteka Publiczna w dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Biblioteka Publiczna im. Stanisława Staszica w dzielnicy Bielany m.st. Warszawy, Biblioteka Publiczna w dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla w dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy, Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wawer m.st. Warszawy, Big Book Café
czas realizacji: 24 listopada – 15 grudnia 2018

Więcej o „Tańcu w bibliotece – la Danza i el Baile”:
http://centrumsztukitanca.eu/24-11-15-12-2018-taniec-w-bibliotece-la-danza-i-el-baile/

Więcej:
www.bigbookcafe.pl

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.