Książki o miłości – po jakie romanse warto sięgnąć tej zimy?

Książki o miłości od wieków cieszą się ogromną popularnością – nie tylko wśród kobiet. Opowiadają różnorodne historie i często są doskonałym portretem epoki, w której powstały. Chociaż wśród wielu osób uchodzą za literaturę infantylną nietrudno znaleźć wartościowe romanse o wartkiej akcji i wielowątkowej fabule. Sprawdź, jakie książki o miłości warto czytać nie tylko w walentynki.

Romanse historyczne – idealne na zimowe wieczory

Romanse z historią w tle bardzo często wiernie oddają fakty oraz realia i obyczaje panujące w dawnych czasach. Doskonałym przykładem jest „Przeminęło z Wiatrem” Margaret Mitchel, książka, która niedawno ukazała się w nowym wydaniu nakładem wydawnictwa Albatros. Opowiada ona nie tylko wzruszającą historię miłosną, ale także portretuje bohaterkę o złożonej osobowości, która zmienia się pod wpływem trudnych okoliczności i wydarzeń historycznych.

Bardzo dużą popularnością ciągle cieszą się powieści Jane Austen, które portretują życie angielskich wyższych sfer w początkach XIX wieku. „Emma” oraz „Duma i uprzedzenie” to doskonałe lektury dla osób w każdym wieku. Realia społeczeństwa amerykańskiego w okresie wojny secesyjnej porusza z kolei Louisa May Alcott w kultowych „Małych kobietkach”. Autorka kontynuowała losy swoich bohaterów kolejnych tomach powieści, dlatego miłośnicy jej twórczości mają przed sobą wiele godzin pasjonującej i bardzo wzruszającej lektury. 

Współczesne książki z motywem romantycznym

Współczesne romanse zazwyczaj cieszą się dużą popularnością. Wśród nich można znaleźć bardzo wartościową literaturę, która porusza różne wątki – od problemów społecznych po meandry ludzkiej natury. Warto sięgnąć po powieści Kristin Hannah na przykład „Wielką Samotność”, która opowiada o życiu młodej dziewczyny, która w okresie amerykańskich przemian społecznych przeprowadza się z rodziną na dziką Alaskę. „Powrót” Nicholasa Sparksa (już do kupienia w księgarniach) to najnowsza powieść autora „Listu w butelce” oraz „Pamiętnika”. Autor jak zwykle znakomicie łączy wątki romansowe z poruszającą i piękną historią obyczajową. 

Romans jest gatunkiem równie popularnym, co różnorodnym. Z powodzeniem można odnaleźć lekkie z pozoru powieści o miłości, które w istocie poruszają zarówno serce, jak i umysł. Długie zimowe wieczory to doskonały okres na czytanie książek, które świetnie oddają realia epoki lub poruszają ciekawe wątki obyczajowe. Zarówno wśród nowości, jak i klasycznych powieści z pewnością znajdziesz taką, która na długo pozostanie w twojej pamięci.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.