Kredyty gotówkowe – na co zwracać uwagę?

Zdarzają się w życiu sytuacje, w których niezbędne jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Może być to związane z planami większej inwestycji lub po prostu z trudną sytuacją finansową. Wówczas przeglądamy oferty banków i szukamy najlepszego dla siebie produktu, który spełni nasze finansowe oczekiwania. Niemniej jednak, na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego?

Sprecyzuj swoje oczekiwania

Pierwszym krokiem, na drodze do wybrania najlepszej oferty kredytowej jest sprecyzowanie swoich oczekiwań. Powinniśmy być w stanie odpowiedzieć na następujące pytania:

  • jaka kwota kredytu nas interesuje? 
  • jaka rata najmniej obciąży nasz budżet i jak długo chcemy zaciągnięte zadłużenie spłacać?
  • czy istnieje rozwiązane alternatywne, czyli takie, które nie wymaga od nas zaciągania kredytu?

Jeśli rzeczowo odpowiedzieliśmy na powyższe pytania i kredyt gotówkowy wydaję się jedynym rozwiązaniem, możemy przejść do przeglądania ofert bankowych. Warto rozeznać się w aktualnych promocjach i ofertach. W pierwszej kolejności, warto zwrócić się do banku, w którym mamy założone konto, gdyż dla stałych klientów, często oferowane są znacznie korzystniejsze produkty bankowe. Więcej informacji i porad na temat kredytów gotówkowych szukaj na stronie wiecej-gotowki.pl.

Co jeszcze wziąć pod uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego?

Zdolność kredytowa

Kolejną istotną kwestią, którą należy rozważyć przy wyborze kredytu gotówkowego jest nasza własna zdolność kredytowa — banki sprawdzają w ten sposób, czy klienci będą w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązanie bez większych problemów. Co więcej, warto sprawdzić swoją historię kredytową w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Negatywne zapisy mogą przekreślić nasze szanse na otrzymanie kredytu. 

Wysokość raty kredytu

Wysokość kredytu powinna być możliwie wprost proporcjonalna do zdolności kredytowej, co z kolei zwiększy szanse na jego otrzymanie. Co więcej, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na oprocentowanie i prowizjęOprocentowanie to nic innego jak suma marży, która pobiera bank. 

Rodzaj i wysokość oprocentowania

Oprocentowanie stałe gwarantuje, że wysokość naszych rat nie ulegnie zmianie, oprocentowanie zmienne natomiast, ustala raty kredytu w zależności od obowiązujących na rynku stóp procentowych. Niemniej jednak, dla klientów im niższe oprocentowanie, tym oczywiście lepiej. Pamiętajmy także, że zgodnie z prawem nie może ono przekraczać 10%.

Prowizja dla banku

Następnie warto przyjrzeć się prowizji, czyli opłacie, którą pobiera bank w zamian za to, że udzielił nam wsparcia finansowego. Prowizja z kolei może być rozłożona na raty bądź płatna jednorazowo. Często w ramach promocji, bank nie decyduje się na jej pobieranie.

Zobacz więcej informacji o kredytach i pożyczkach na: wiecejgotowki.pl .

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.