Koszt budowy strony internetowej

Budowa strony internetowej

Osoby które poszukują informacji na temat firm budujących strony internetowe najczęściej wpisują w google frazy powiązane z ceną m.in takie jak “strona internetowa cena” to jest to co interesuje ludzi najbardziej, nie liczy się jakość liczy się jak najniższa cena.

Czy jest to podejście właściwe ?

Zadaj sobie pytanie czy wchodząc do biura firmy w której są obdrapane ściany, zdezelowane meble, gdzie pracownik firmy siedzący za zdezelowanym biurkiem pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o higienę oraz kulturę osobistą – odpowiedz sobie na pytanie czy kupiłbyś jakąkolwiek usługę w takiej firmie ?

Podobnie jest ze stroną internetową firmy, najniższa możliwa cena oznacza najniższą możliwą jakość – cudów nie ma, jeśli ktoś nie ma pieniędzy aby zapłacić za pracę informatyka /programisty ,dostanie pracę chałupnika który nie ma pojęcia o tym co robi, czyli otrzyma dokładnie to za co płaci.

Dziś jest mnóstwo możliwości aby uruchomić sobie prostą stronę internetową samodzielnie, jest wiele tzw kreatorów stron internetowych gdzie bez znajomości programowania uruchomisz prostą stronę www.

Wróć w tym miejscu do pierwszych akapitów tego artykułu i zadaj sobie pytanie czy widząc to co zrobiłeś w kreatorze stron internetowych gdybyś to ty był klientem takiej firmy czy wzbudziłoby w tobie to takie zaufanie że byłbyś w stanie zapłacić takiej firmie za jakąś usługę, to jest absolutnie kluczowe.

Polak z reguły kalkuluje, kupić jak najtaniej ,nie zastanawiamy się nad tym co czuje potencjalny klient który wchodzi na naszą stronę internetową bo wydaje nam się że nasza oferta wystarczy do tego aby potencjalny klient sięgnął po telefon i zadzwonił – niestety ,rzeczywistość jest brutalna, wszystkie dane statystyczne mówią jasno że aby zatrzymać potencjalnego klienta na stronie internetowej nie wystarczy pozostawienie na niej numeru telefonu, mapki dojazdowej, danych adresowych oraz suchej informacji o ofercie.

Musisz mieć świadomość że ludzie którzy będą odwiedzali Twoją stronę internetową najczęściej mają otwartych w swojej przeglądarce internetowej 10-15 takich witryn jak twoja, o tym czy zamkną twoją stronę internetową i pójdą do konkurencji stanowią sekundy. Musisz patrzeć oczami twojego potencjalnego klienta i zadać sobie pytanie czy kupiłbyś cokolwiek od firmy która ma prymitywną ,nieatrakcyjną wizualnie stronę internetową.

W większości przypadków odpowiedź na to pytanie brzmi – NIE

Odpowiedz sobie zatem na pytanie czy naprawdę nie jest warto zlecić budowę strony internetowej firmie która zajmuje się tym od zawsze, specjalizującej się w budowie stron internetowych ?

Ile kosztuje strona internetowa zbudowana przez firmę informatyczną ?

To zależy od tego czego oczekujesz, należy jednak przyjąć że próg minimalny to kwoty rzędu kilkaset zł i to tak raczej powyżej 500 zł netto niż poniżej, za tę cenę otrzymasz bardzo prostą stronę internetową tzw wizytówkę, stronę typu one -page najczęściej na darmowym szablonie więc nie możesz w tej cenie oczekiwać wodotrysków. Nieco bardziej profesjonalnie wyglądające strony internetowe to już wydatki bliżej 1000 zł netto, bardziej rozbudowane serwisy wzbogacone m.in o blog, nieco bardziej efektowną szatę graficzną to są już koszta w okolicy 1500-2000 zł netto.

Dobra wiadomość jest taka że są to opłaty jednorazowe, inwestujesz raz i strona internetowa jest Twoją własnością.

Mając w tyle głowy to że o tym czy twój potencjalny klient zamknie twoją stronę internetową czy na niej pozostanie decyduje kilka sekund zadaj sobie pytanie czy stać cię na to aby przepalać budżet reklamowy na stronę internetową która nie wzbudza zaufania klientów ?

Koszt strony internetowej uzależniony jest wprost proporcjonalnie od tego ile jesteś w stanie przeznaczyć na jej budowę.

Musisz pamiętać że budowa strony internetowej to dopiero początek, aby ktokolwiek pojawił się na tej stronie potrzebna jest jej reklama /pozycjonowanie, bez tego nie masz szans na to aby Twój telefon dzwonił a skrzynka pocztowa zapełniała się wiadomościami od potencjalnych klientów dlatego gdy będziesz szukał informacji na temat tego jak uruchomić własną stronę internetową pod swój biznes – radzę analizować oferty pod kątem portfolio czyli dokonań firmy informatycznej, prześledzenie jak wyglądają serwisy które firma zbudowała bo ma to kluczowy wpływ na tzw konwersję czyli to czy reklama internetowa na siebie zarobi.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.