Kostiumy kąpielowe jednoczęściowe – świetna stylizacja na plażę

Co lepsze: bikini czy strój jednoczęściowy? Ile osób, tyle opinii, lecz decyzję, co najlepiej na siebie założyć, lepiej pozostawić każdemu z osobna. Oba rozwiązania mają bowiem swoje wady oraz zalety. Kostiumom kąpielowym jednoczęściowym nie można jednak odebrać tego, iż pomimo dziesiątek lat nadal znajdują spore grono fanek na całym świecie. Oczywiście są ku temu powody – nadal można natrafić na świetnie prezentujące się, wygodne i co najważniejsze świetne do pływania i opalania stroje, które mogą nam służyć przez wiele sezonów.

Kostiumy kąpielowe jednoczęściowe – na czym polegają ich atuty?

Kostiumy kąpielowe jednoczęściowe są cenione przez użytkowniczki za wiele ciekawych cech, których nie posiadają stroje bikini. Przede wszystkim takie kostiumy są o wiele lepsze w maskowaniu niedoskonałości, szczególnie jeżeli chodzi o brzuch. Istnieją nawet specjalne kostiumy jednoczęściowe, których aktywnym działaniem jest optyczne wyszczuplanie figury, zupełnie niczym w przypadku bielizny modelującej.

Zakrywanie tego, czego nie chcemy pokazywać i odkrywanie tego, co chcemy ujawnić, w tym podkreślanie naszej figury, nie jest jednak jedyną zaletą takiego typu strojów. Przede wszystkim bowiem musimy pamiętać o samych kostiumach, które mogą być naprawdę kreatywnie przygotowane. Wiele wariantów kolorystycznych, a także prześwitujące wstawki sprawiają, iż kostiumy kąpielowe jednoczęściowe mogą pozwolić nam modnie i kobieco wyglądać na plaży. Ciekawie wyglądają również wycięcia na plecach – mogą mieć one różne kroje, dzięki czemu dobranie ich do własnego stylu nie powinno być specjalnym wyzwaniem.

Kostium kąpielowy jednoczęściowy a pływanie

Nie bez powodu kostiumy kąpielowe jednoczęściowe są wyborem praktycznie wszystkich topowych pływaczek. Choć pod względem materiałowym różnią się one znacznie od tej bielizny przeznaczonej na plażę, takie stroje pozwalają na wykręcanie najlepszych wyników na basenach.

Jest to spowodowane pokryciem większości naszego ciała przez materiał – skóra potrafi bowiem stawiać spory opór, jeżeli w grę wchodzą już dziesiąte lub setne części sekundy. Jeżeli jednak sama chcesz wybrać się na pływalnię,  kostium kąpielowy jednoczęściowy sprawdzi się lepiej niż bikini.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.