Konsultowanie zakupów pojazdów transportu publicznego – Przegląd taboru SKM i metra

Przegląd taboru SKM i metra.

Kontynuujemy zbieranie uwag odnośnie wyposażenia i aranżacji wnętrz pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego. Pod koniec lipca nasi pasażerowie testowali autobusy i tramwaje. 22 sierpnia będą oni mogli wyrazić swoje opinie na temat pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i metra.

Konsultowanie zakupów pojazdów transportu publicznego w zakresie potrzeb osób o ograniczonej mobilności i percepcji to jedna z rekomendacji przyjętych przez Radę Warszawskiego Transportu Publicznego. 26 lipca na pętli tramwajowo-autobusowej Cmentarz Wolski pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego oraz przedstawiciele przewoźników i producentów taboru zbierali uwagi pasażerów (przede wszystkim osób z niepełnosprawnościami) na temat wyposażenia czterech autobusów i trzech tramwajów. Chodziło o aranżację wnętrz, czy sposób oznakowania i zastosowane rozwiązania funkcjonalne. Teraz zajmiemy się pojazdami SKM i podziemnej kolei.

Spotkanie rozpocznie się 22 sierpnia 2018 r. o godz. 11.00 na stacji kolejowej Warszawa Gdańska, gdzie na peronie 3 zostaną podstawione pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej (27WE Elf i 35WE Impuls). Następnie będzie można przejechać jednym z nich na stację Warszawa Stadion. Tam, po przejściu na stację metra Stadion Narodowy, w godzinach 13.15-14.30, będzie możliwość omówienia aranżacji i wyposażenia pociągu metra (Inspiro).

Do wzięcia udziału w spotkaniu zapraszamy wszystkich pasażerów warszawskiej komunikacji miejskiej, a w szczególności reprezentantów różnych organizacji zajmujących się pomocą i problemami osób o ograniczonej mobilności i percepcji. W bezpośredniej rozmowie z przedstawicielami ZTM, przewoźników oraz producentów taboru będzie można omówić swoje wątpliwości, uzyskać wyjaśnienia odnośnie zastosowanych rozwiązań oraz wnieść uwagi i sugestie w zakresie zagospodarowania przestrzeni pasażerskiej udostępnionego taboru.

Na podstawie wypełnionych przez uczestników spotkania ankiet, ZTM opracuje raport podsumowujący zgłoszone uwagi i propozycje, zawierający również zalecenia dotyczące przyszłych zakupów nowych pojazdów i modernizacji obecnie używanych. Wyniki przeglądu posłużą poprawie jakości funkcjonowania Warszawskiego Transportu Publicznego, a w szczególności komfortu podróży. Poniżej zamieszczono pliki ankiet do samodzielnego wydrukowania (w formacie *.pdf i *.doc).

Bezpośredni dojazd do stacji Warszawa Gdańska zapewniają:

  • od strony ul. Z. Słomińskiego – linie tramwajowe 1 i 28 oraz linia autobusowa 500;
  • od strony ul. A. Mickiewicza – linie tramwajowe 6 i 15 oraz linie autobusowe 116157 i 518;
  • od strony ul. L. Rydygiera – linia autobusowa 221;
  • linia metra M1.

We wszystkich przypadkach, w celu dotarcia na peron stacji Warszawa Gdańska niezbędne będzie skorzystanie z wind zapewniających transport z przystanków autobusowych i tramwajowych, peronu stacji metra oraz na peron stacyjny.

W przypadku potrzeby zapewnienia dodatkowej pomocy w przemieszczeniu się z któregoś z przystanków zlokalizowanych przy stacji Warszawa Gdańska na peron z pociągiem SKM, prosimy o przekazanie tej informacji na adres radawtp@ztm.waw.pl lub telefonicznie pod nr: 22-459-41-75 do 20 sierpnia 2018 r. Istnieje również możliwość zapewnienia tłumacza polskiego języka migowego, po zgłoszeniu takiej potrzeby w terminie do 17 sierpnia 2018 r.

Rada Warszawskiego Transportu Publicznego została powołana przy ZTM jako platforma wymiany opinii, zbierania sugestii i informacji od przedstawicieli różnych środowisk. To ciało doradcze, podczas spotkań którego dyskutowane są tematy organizacyjne, przewozowe, handlowe, taryfowe, czy infrastrukturalne, dotyczące transportu publicznego w stolicy i w całej aglomeracji. W skład Rady WTP wchodzą przedstawiciele organizacji społecznych, ekologicznych i zrzeszających przedsiębiorców, a także m.in. samorządów, świata nauki, ZTM i przewoźników. Więcej informacji na temat Rady Warszawskiego Transportu Publicznego – tutaj.

źródło: ZTM Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.