Konsultacje społeczne projektu „Program przedsiębiorcza Warszawa”

Rozpoczynają się konsultacje społeczne projektu „Program przedsiębiorcza Warszawa”, który jest jednym z gospodarczych programów wykonawczych „Strategii #Warszawa2030”.

Reklama
Reklama

Program  kierujemy do osób, które prowadzą działalność gospodarczą w Warszawie albo zamierzają ją otworzyć, szczególnie do działających lokalnie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw handlowych i usługowych.

Konsultacje rozpoczynają się 20 kwietnia i potrwają do 12 maja 2021 roku. O szczegółach można dowiedzieć się na stronie: konsultacje.um.warszawa.pl/przedsiebiorcza_warszawa.

Celem programu, który będzie realizowany do 2025 r., jest tworzenie i rozwijanie w Warszawie przyjaznych warunków do zakładania i prowadzenia biznesu. Skutki tych działań mają też wpływać na dzielnicowe rynki pracy. Chcemy, żeby mieszkańcy stolicy mogli większość swoich codziennych potrzeb realizować w pobliżu miejsca zamieszkania.Zamierzamy ułatwić dostęp do informacji o warunkach zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, poszerzyć ofertę doradczą i szkoleniową, a także promować i premiować przedsiębiorczość.

Reklama
Reklama

Jednym z istotnych problemów, z którym borykają się przedsiębiorcy, jest koszt wynajęcia odpowiedniego lokalu. Tworzenie przestrzeni do wspólnej pracy oraz ułatwienia w dostępie do miejskich lokali użytkowych zlokalizowanych na terenie różnych dzielnic, pozwoli na zmniejszenie koncentracji biznesu w centrum i poprawi lokalne warunki jego prowadzenia. 

– Program jest skoordynowanym przedsięwzięciem wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na jeszcze większą skalę – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w Urzędzie m.st. Warszawy. – Warszawa jest bardzo dobrym miejscem do prowadzenie biznesu, jednak atrakcyjność poszczególnych dzielnic miasta pod tym względem jest zróżnicowana. Chcemy to zmienić, dlatego opracowujemy ujednolicony system wsparcia przedsiębiorców, który będzie działał w całym mieście. Chcemy, aby warszawiacy postrzegali możliwość prowadzenia biznesu także w dzielnicach oddalonych od ścisłego centrum jako szansę, ponieważ w każdej dzielnicy mieszkają ich potencjalni klienci oraz pracownicy – dodaje Karolina Zdrodowska.

W pracach nad projektem „Programu przedsiębiorcza Warszawa” uczestniczyli zarówno przedstawiciele warszawskiego samorządu, jak i stołecznych instytucji otoczenia biznesu, środowiska nauki oraz przedsiębiorcy.Przypomnijmy: szczegóły konsultacji  na stronie: konsultacje.um.warszawa.pl/przedsiebiorcza_warszawa.

Reklama
Reklama

 Zachęcamy do wyrażania swoich opinii o programie i zgłaszania uwag.

Zapraszamy również do uczestnictwa w spotkaniu konsultacyjnym, które odbędzie się 26 kwietnia br. o godzinie 17:00 na kanale Konsultacje społeczne Warszawa – YouTube – z uwagi na ograniczenia pandemiczne.

źródło: UM Warszaw

[quads id=3]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.