Konkurs Komiksowa Cyberiada Pana Lema

Zapraszamy uczniów mazowieckich szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie literacko-plastycznym, któremu patronuje ojciec polskiej fantastyki naukowej, filozof i futurolog – Stanisław Lem, pisarz, który na wielu poziomach zaprojektował literacko świat, w którym obecnie żyjemy.

Celem konkursu jest aktywizacja potencjału twórczego dzieci i młodzieży w oparciu o wartościowe pozycje lekturowe, a jednocześnie wskazanie, że współczesny komiks jest pełnowartościowym gatunkiem literackim. Przewidujemy atrakcyjne nagrody!
Organizatorem konkursu jest Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Komisja Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Opis zadania konkursowego:
Wcale nie chcemy zdobywać kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć Ziemię do jego granic. Jedne planety mają być pustynne jak Sahara, inne lodowate jak biegun albo tropikalne jak dżungla brazylijska. Jesteśmy humanitarni i szlachetni, nie chcemy podbijać innych ras, chcemy tylko przekazać im nasze wartości i w zamian przejąć ich dziedzictwo. […]. Nie szukamy nikogo oprócz ludzi. Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster. Nie wiemy, co począć z innymi światami. […].

Stanisław Lem, Solaris
Co przyniesie ludzkości rozszerzenie Ziemi do granic kosmosu? W jaki sposób to się odbędzie? Kogo lub Co ludzkość napotka w tej podróży? Czyje odbicie pojawi się w tym lustrze? Jakie wynalazki, innowacje, języki i obyczaje pomogą ludziom odnaleźć się w wielkim, współczesnym świecie bez granic i zachować swą tożsamość na przyszłość? Wykorzystując dowolne techniki plastyczne i/lub dowolne materiały recyclingowe stwórz komiks przedstawiający tę przygodę.

Na prace czekamy do 15 listopada 2021 roku. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: zapisy@muzeumliteratury.pl (z dopiskiem LEM w temacie wiadomości).

Konkurs pod patronatem przewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwika Rakowskiego.
Szczegółowy regulamin konkursu: https://tiny.pl/9rl39

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.