Kongres na stadionie i rowerowy memoriał w Śródmieściu 9-11 sierpnia

Kongres na stadionie i rowerowy memoriał w Śródmieściu 9-11 sierpnia.

Od piątku do niedzieli, od 9 do 11 sierpnia, z ruchu wyłączona zostanie ulica Łazienkowska. Również w niedzielę, w rejonie Krakowskiego Przedmieścia rywalizować będą kolarze w Memoriale Stanisława Królaka. Wprowadzone będą zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Od piątku do niedzieli, od 9 do 11 sierpnia, na stadionie miejskim przy ul. Łazienkowskiej odbędzie się Kongres Świadków Jehowy. W tym czasie ul. Łazienkowska będzie wyłączona z ruchu i parkowania. Z ul. Czerniakowskiej będzie można dojechać tylko do parkingu przy Torwarze. Dodatkowo, nie będzie można zaparkować na ulicach Myśliwieckiej i J. Hoene-Wrońskiego. Objazd zamkniętego odcinka ulicy będzie prowadził ulicami Myśliwiecką i Szwoleżerów. Taką trasą pojadą również autobusy linii: 107, 159 oraz nocnych N33 i N93. Autobusy linii 171 w kierunku Torwaru pojadą ul. Czerniakowską i dojadą do przystanku Legia Stadion. W przeciwnym kierunku pojadą ulicami: Czerniakowska – Szwoleżerów – Myśliwiecka. W przypadku braku możliwości przejazdu przez rondo S. Sedlaczka autobusy linii 107, 159 i 171 zostaną skierowane na zmienione trasy.

W niedzielę, 11 sierpnia, odbędzie się X. Memoriał Stanisława Królaka. W ramach kolarskich mistrzostw wyścigi będą prowadzone na okrężnej trasie ze startem i metą przy Krakowskim Przedmieściu, w pobliżu pl. Zamkowego. Runda będzie liczyła 3000 metrów, a kolarze przejadą ulicami: Krakowskie Przedmieście – Miodowa – Senatorska – Moliera – pl. marsz. J. Piłsudskiego – Ossolińskich – Krakowskie Przedmieście – Karowa – Furmańska – Bednarska – skwer H.C. Hoovera – Krakowskie Przedmieście. Ulice na trasie wyścigu będą całkowicie zamknięte dla ruchu pojazdów w godz. 6.00-20.00. Na wymienionych ulicach wprowadzony będzie również zakaz zatrzymywania się wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Ponadto, przez cały dzień wyłączone z ruchu będą ulice Bednarska od ul. Sowiej do Krakowskiego Przedmieścia i Furmańska od ul. Bednarskiej do Karowej.

W czasie zmagań kolarzy autobusy linii 100 pojadą ulicami: Marszałkowska – Świętokrzyska – Emilii Plater – Twarda do przystanku pl. Grzybowski, gdzie zawrócą i będą kontynuowały trasę ulicami: Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy – gen. W. Andersa – Świętojerska – Bonifraterska. Autobusy linii 111 i 222 (tylko w kierunku pętli Esperanto i Bielańska) pojadą Królewską i Marszałkowską. Autobusy linii 128 z ul. Królewskiej pojadą przez pl. Grzybowski i dalej ulicami Twardą i Emilii Plater, żeby zawrócić na wysokości ul. Śliskiej. Z kolei 175 pojedzie ul. Marszałkowską i dalej przez pl. Bankowy i al. „Solidarności” do przystanku Bielańska. Na swoją trasę wróci jadąc ul. Wierzbową. Autobusy linii 116, 178, 180, 400, 503 i 518, w kierunku pętli Chomiczówka, Konwiktorska, Powązki-Cm. Wojskowy i Nowodwory, będą kursowały ulicami: Królewska – Marszałkowska – gen. W. Andersa. W przeciwnych kierunkach z ul. Miodowej zjadą ul. Kapucyńską na al. „Solidarności” i dalej pojadą przez pl. Bankowy.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 (powiadomienia.um.warszawa.pl) można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.