Koncerty w Warszawie na których nie może Cię zabraknąć

Lato już za nami, uczniowie wrócili do szkół, studenci rozpoczęli zajęcia po raz pierwszy od prawie dwóch lat w stacjonarnym trybie. Pandemia i związane z nią ograniczenia dały się we znaki nam wszystkim, wszyscy jednak mamy nadzieję że teraz będzie już tylko lepiej. Pomimo tego, że okres koncertów na świeżym powietrzu, w tym znane na całą Polskę Lato na Pradze się już skończyło, Warszawa nigdy nie śpi i już szykuje dla Was niesamowite koncerty na cały nadchodzący rok.

Koncerty w Warszawie – jesień 2021

Jesień to okres najlepszych i największych imprez studenckich. Nauka jeszcze nie zaczęła się na poważnie, a młodzież nadal ma w głowie wspomnienia szalonego lata. Już w drugiej połowie listopada w Klubie Stodoła odbędą się koncerty Lao Che, z pożegnalnej trasy „No to Che!”, które zostały przełożone na ten termin z zeszłego roku, aby wydarzenia mogły odbyć się z pełną publiką. Bilety można kupić w sprzedaży internetowej. Początek koncertów jest przewidziany na godzinę 19 00

Na 20 listopada zaplanowany jest również koncert w Warszawie zespołu The Neighbourhood, w ramach trasy koncertowej po całej Europie promującej album Chip Chrome & The Mono-Tones wydany w 2020 roku. Ta trasa również została przeniesiona z zeszłego roku, tak więc wszyscy, którzy czekali na to wydarzenie od tamtej pory,mogą w końcu przybyć na warszawski Torwar i pokazać miastu jak bawią się fani muzyki rock. 

Koncerty Warszawa – zima 2021/2022

Z pogodą na zimę to nigdy nie wiadomo. Nawet najlepsi meteorolodzy nie przewidzą, czy w tym roku będziemy mieli śnieg na święta, czy może znów będzie deszczowo, natomiast my możemy Was zapewnić, że koncerty w Warszawie będą w zimie niezmiennie gorące. Do stolicy zawitają między innymi Depeche Mode Party, The Lumineers, Karaś/Rogucki, a warszawska Praga ponownie stanie się miejscem spotkań fanów muzyki indie-elektronic, ponieważ 15 lutego zagra tam na żywo Elder Island.

Pentatonix w Warszawie

We wiosnę wejdziemy w wielkim stylu. Pentatonix, zespół pięciu muzyków śpiewających acapella własne utwory łączące muzykę elektroniczną, klasyczną i popową, a także aranżacje popowych przebojów po raz pierwszy przyjadą do Polski, a dokładniej na warszawski Torwar, który jest koncertowym sercem miasta. Jest to kolejny koncert w Warszawie, który ze względu na ograniczania w organizowaniu wydarzeń został przeniesiony na marzec 2022 z marca 2020. Kup bilet już dziś i przygotuj się na masę niezapomnianych przeżyć.

Festiwale i nie tylko

Wybierając się do stolicy należy pamiętać jednak, że Warszawa oferuje kulturowo dużo więcej niż tylko koncerty. Stolica Polski to także znane na cały kraj festiwale, takie jak Orange Warsaw Festiwal czy Warsaw Electronic Festival. Przed nami także Festiwal Czekolady 13 listopada w Pałacu Kultury i Nauki.

Dla rodzin z dziećmi atrakcją nie do przegapienia jest Centrum Nauki Kopernika, interaktywna wystawa wyjaśniająca cuda nauki i techniki w prosty i przyjazny każdemu sposób. Na warszawski Wilanów powrócił też Królewski Ogród Światła, i będzie czynny przez najbliższe miesiące aż do 9 lutego 2022 roku. Powstała także druga edycja Warszawskiej Mapy Sztuki w Przestrzeni Publicznej, która umożliwia odkrycie murali, instalacji, rzeźb i innych obiektów sztuki ulicznej. Na mapie ujęto ponad 150 obiektów rozrzuconych po całej metropolii warszawskiej.

Dla wszystkich wielbicieli kultury przydatną informacją może okazać się fakt, że większość muzeów w Warszawie umożliwia wstęp za darmo przez jeden dzień w tygodniu. Jest to świetny sposób na spędzenie ferii zimowych w stolicy.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.