Koncerty Urodzinowe 2018: Chopin Wolności

Koncerty Urodzinowe 2018: Chopin Wolności.

9. edycja festiwalu z okazji urodzin Fryderyka Chopina. Już po raz dziewiąty, zawsze w tym samym czasie, od 22 lutego do 1 marca 2018 roku Warszawa zmieni się w Miasto Muzyki.

Koncerty Urodzinowe to dostępny dla szerokiej publiczności festiwal muzyki, który jest swoistą celebracją twórczości kompozytora oraz wyrazem radości i dumy z posiadania tak niezwykłej postaci i muzyki w dorobku kulturalnym Polski. Ale tradycyjnie już, Koncerty Urodzinowe to nie tylko muzyka Chopina. To również inspiracje Chopina, inspiracje Chopinem i radość muzykowania.

PROGRAM

Wystąpi plejada polskich i zagranicznych pianistów, z Lidią Grychtołówną, Takashi Yamamoto, Pamelą Howland, Ivett Gyongyosi i Moniką Roscą na czele. Swoją scenę będą mieli młodzi polscy chopiniści, jeszcze młodsi wirtuozi oraz zespoły kameralne Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina. Zamknięciem dnia będą wieczorne koncerty klasyczno-rozrywkowe “Gramy Chopinowi”, gdzie wystąpi m.in. Alina Mleczko z Triem, Anna Jagielska-Riveiro oraz turecki folkowy artysta Erkan Dolunay. Nawiązując do obchodów 100-lecia niepodległości Polski, organizujemy cykl koncertów “Pieśń Wolności”, by muzycznie tę wolność uczcić. Wydarzeniem towarzyszącym będzie wykład i kurs mistrzowski Daniela De Clercka (Belgia).

Główną sceną festiwalu: Domu Muzyki przy Nowym Świecie 63.

Wstęp na wydarzenia jest wolny.

http://chopin.smolna.org

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.