Koncerty pod gwiazdami online

Koncerty pod gwiazdami online

W piątki o 19-tej czeka Was niezwykła podróż w świat muzyki i gwiazdozbiorów. Wystarczy zaprosić nas do swoich laptopów, tabletów czy smartfonów!

Każdy koncert to unikatowe połączenie wykonywanej na żywo muzyki z wizualizacjami kosmosu, wyświetlanymi w Planetarium. Odwiedzamy gwiazdy, planety i inne ciała niebieskie, poznając odległe zakątki Wszechświata. To zarówno przeżycia artystyczne, jak i refleksja na temat naszego miejsca we Wszechświecie.

Koncerty są bezpłatne.

Zapraszamy od 29 maja do 3 lipca (w niektóre piątki), godzina 19

Koncerty realizowane są w ramach projektu #Kopernikwsieci: Festiwal Przemiany i Koncerty pod gwiazdami. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

I 1 KONCERT

29 maja 2020
Koncert pod gwiazdami: Maria Gabyś-Heyke
Link do transmisji: https://youtu.be/Jw8bx9cvj4Q

Maria Ludwika Gabryś-Heyke – pianistka wyróżniająca się szerokimi zainteresowaniami muzycznymi oraz umiejętnością gry na fortepianie współczesnym, mozartowskim Hammerklavier oraz romantycznym pianoforte. Absolwentka i profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertowała na calym świecie. Najważniejsze nagrody: I nagroda na konkursie L. v. Beethovena w Hradec (Czechy), I nagroda na konkursie Edwin Fischer Wettbewerb w Luzern (Szwajcaria), I nagroda na konkursie na instrumentach historycznych Chopin Golden Ring w Słowenii.

www.mariagabrys.eu

Program:
Fryderyk Chopin

Nokturny: b-moll op. 9 nr 1, Es-dur op. 9 nr 2, Es -dur op. 55 nr 2
Walce: h-moll op. posth., Des-dur op. posth., a-moll op. posth.
Preludium Des-dur op.28 nr 15
Mazurki: cis-moll op. 6 nr 2, cis-moll op. 30 nr 4
Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.