Koncerty Chopinowskie online

Koncerty Chopinowskie online.

Z powodu ograniczeń dotyczących organizacji imprez, uroczysta inauguracja Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich zamiast pod pomnikiem Fryderyka Chopina, odbędzie się on-line. Począwszy od niedzieli 17 maja najznakomitsi polscy pianiści występować będą w sieci. Recitale zarejestrowane zostaną w Starej Oranżerii.

Na pierwszy koncert w Internecie zapraszamy w niedzielę, 17 maja o godz. 12:00. Transmisja będzie dostępna na Facebooku, a także na Youtube i stronie internetowej http://koncerty-chopinowskie.pl/.

Wykonawcy:
17.05 – Karol Radziwonowicz
24.05 – Aleksandra Świgut
31.05 – Bronisława Kawalla
7.06 – Piotr Pawlak
14.06 – Joanna Ławrynowicz
21.06 – Jacek Kortus
28.06-Julia Kociuban
5.07 – Maria Gabryś-Heyke


Koncerty są jedną z najstarszych imprez muzycznych Stolicy i stały się jej kulturalną wizytówką. Swoją popularność zawdzięczają połączeniu wyjątkowej przestrzeni królewskich ogrodów ze świeżością interpretacji w wykonaniu najciekawszych osobowości muzycznych.
Muzyczną jakość gwarantują mieszanka największych sław muzyki klasycznej, oraz młodych, uzdolnionych pianistów rozpoczynających swoją karierę.

Po raz pierwszy warszawiacy spotkali się na Koncercie Chopinowskim w roku 1959 r., wkrótce po zrekonstruowaniu pomnika kompozytora. Początkowo sezon koncertowy rozpoczynało wykonanie jednego z koncertów Chopina z towarzyszeniem orkiestry. W latach 70. w godzinach wieczornych organizowano dodatkowe koncerty z muzyką kompozytorów współczesnych Chopinowi. Jeszcze w latach 80. koncert późniejszy (wówczas o godz. 17.00) miał formę słowno-muzyczną, z udziałem znanych aktorów scen warszawskich recytujących poezję romantyczną.

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.