Koncerty Chopinowskie 2020

Koncerty Chopinowskie 2020.

Z powodu ograniczeń dotyczących organizacji imprez, uroczysta inauguracja Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich zamiast pod pomnikiem Fryderyka Chopina, odbędzie się on-line. Począwszy od niedzieli 17 maja najznakomitsi polscy pianiści występować będą w sieci. Recitale zarejestrowane zostaną w Starej Oranżerii.

Na pierwszy koncert w Internecie zapraszamy w niedzielę, 17 maja o godz. 12:00. Transmisja będzie dostępna na Facebooku, a także na Youtube i stronie internetowej http://koncerty-chopinowskie.pl/.

Program 61. sezonu Koncertów Chopinowskich

17 maja – Karol Radziwonowicz

24 maja – Aleksandra Świgut

31 maja – Bronisława Kawalla

7 czerwca – Piotr Pawlak

14 czerwca – Joanna Ławrynowicz

21 czerwca – Jacek Kortus

28 czerwca – Julia Kociuban

5 lipca – Maria Gabryś-Heyke

12 lipca – Szymon Nehring

19 lipca – Karolina Nadolska

26 lipca – Rafał Łuszczewski

2 sierpnia – Tomasz Ritter

9 sierpnia – Adam Kałduński

16 sierpnia – Adam Goździewki i Olga Pasiecznik

23 sierpnia – Julia Łozowska

30 sierpnia – Paweł Kowalski

6 września – Maria Szraiber

13 września – Przemysław Lechowski

20 września – Rinko Kobayashi

27 września – Andrzej Wierciński


Koncerty są jedną z najstarszych imprez muzycznych Stolicy i stały się jej kulturalną wizytówką. Swoją popularność zawdzięczają połączeniu wyjątkowej przestrzeni królewskich ogrodów ze świeżością interpretacji w wykonaniu najciekawszych osobowości muzycznych.
Muzyczną jakość gwarantują mieszanka największych sław muzyki klasycznej, oraz młodych, uzdolnionych pianistów rozpoczynających swoją karierę.

Po raz pierwszy warszawiacy spotkali się na Koncercie Chopinowskim w roku 1959 r., wkrótce po zrekonstruowaniu pomnika kompozytora. Początkowo sezon koncertowy rozpoczynało wykonanie jednego z koncertów Chopina z towarzyszeniem orkiestry. W latach 70. w godzinach wieczornych organizowano dodatkowe koncerty z muzyką kompozytorów współczesnych Chopinowi. Jeszcze w latach 80. koncert późniejszy (wówczas o godz. 17.00) miał formę słowno-muzyczną, z udziałem znanych aktorów scen warszawskich recytujących poezję romantyczną.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.