Koncertowe animacje Sinfonii Varsovii nad Wisłą

Koncertowe animacje Sinfonii Varsovii nadWisłą

Warszawski Plażowy zaprasza na muzyczne atrakcje na plaży Poniatówka! Sinfonia Varsovia przygotowała dla Was wyjątkowe koncerty-animacje z udziałem swoich muzyków.

Podczas koncertu 30 lipca prowadzonego przez animatorkę Natalię Leszczyńską zostaną zaprezentowane dwa najgłośniejsze instrumenty orkiestry, jednocześnie skrajnie różniące się wyglądem – flet piccolo zwany pikuliną (Hanna Turonek) i tuba (Krzysztof Mucha), czyli słoń i myszka orkiestry symfonicznej. Każdy z muzyków ukaże najpierw możliwości swojego instrumentu (funk na tubie!), by następnie muzykować wspólnie. Dodatkowo Hanna Turonek zaprezentuje swoją kolekcję fletów z całego świata. Dowiemy się, czy można grać na trzcinie wodnej, miotle i wreszcie – czy można grać na nosie!
Zapraszamy na Plażę Poniatówka:
  • 30 lipca – koncert odwołany
  • 20 sierpnia
  • 3 września
Spotkania są w pełni akustyczne, bezpłatne i skierowane do wszystkich bez względu na wiek i preferencje muzyczne.

Sinfonia Varsovia, jedna z najlepszych orkiestr symfonicznych w Polsce, od kilkunastu lat ma swoją siedzibę na warszawskim Kamionku. Od roku 2021 roku jest jeszcze silniej obecna po prawej stronie Wisły poprzez współpracę z Dzielnicą Wisła i wspólnie realizowane projekty na praskim brzegu.
W tym roku orkiestra obecna jest także przy pomniku Syreny na bulwarze Bohdana Grzymały-Siedleckiego, gdzie do 2 października 2022 można obrzejrzeć plenerową wystawę „Sinfonia Varsovia w skali” czynną codziennie w godzinach 9 – 21.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.