Koncert Zuza Wiśniewska – LUSTERKA z zespołem

Koncert Zuza Wiśniewska

ZUZA WIŚNIEWSKA to pochodząca z Torunia poetka nowego pokolenia, władająca ukulele niczym wprawny gitarzysta. Jej śpiew prowadzi słuchacza przez gąszcze stanów emocjonalnych: od śmiechu, przez łzy, aż po wzruszenie. Na koncercie LUSTERKA można usłyszeć zbiór autorskich piosenek pochodzących z debiutanckiej płyty. Artystce towarzyszyć będą: Paweł Królikowski (kontrabas) i Dawid Cholewiński (cajon, perkusjonalia).

Artystka wydała płytę ,,Lusterka” (MTJ, 2021), która zyskała status Debiutu Roku 2021 według Radia UWM 95,9 FM Olsztyn. Promujące ją single ,,Zwierciadła” i ,,Litania” zostały ciepło przyjęte przez dziennikarzy i słuchaczy.
Zuza jest laureatką pierwszych nagród najważniejszych festiwali piosenki artystycznej w Polsce, m.in. 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, 46. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych ,,Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie czy 64. Finału Turnieju Poezji Śpiewanej. Ma na koncie koncerty solo i z zespołem. Współpracuje przy projektach mających na celu promocję polskiej piosenki.
 
Gmach Główny Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, ul. Krakowskie Przedmieście 66, Warszawa
11 czerwca godzina 18:30
Wstęp wolny
 
Koncert odbędzie się w ramach Jarmarku Książki w Warszawie, organizowanego przez Instytut Literatury

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.