Koncert z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy – ENEJ i LUIKU

Koncert z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy

Zapraszamy na wyjątkowy koncert, który odbędzie się z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy w czwartek, 24 sierpnia, na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów (aleja KEN 61). Start imprezy zaplanowany jest na godzinę 18.30.

Wystąpią dwa znakomite zespoły:

ENEJ – polski zespół rockowo – folkowy, założony w 2002 roku w Olsztynie, przez braci Piotra i Pawła Sołoducha oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy” Iwana Kotlarewskiego – Eneja, wesołego kozaka podróżującego po świecie. Grupa to mieszanka różnorodna kulturowo, co ma swe źródło w pochodzeniu członków zespołu – rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostali członkowie zespołu to Polacy.

LUIKU – zespół z Ukrainy – jedyny w swoim rodzaju skład, którego muzyka to gorący bałkańsko-cygańsko-ukraiński dance. Utwory utkane z dźwięków akordeonu, instrumentów dętych i perkusji z miejsca porywają do tańca i zabawy. Szalona fuzja dźwięków, w której przeplatają się melodie ukraińskie, bałkańskie, tureckie, węgierskie i polskie, tworzy niepowtarzalny styl, który przez lidera zespołu określany jest jako transkarpatia.

24 sierpnia, na parkingu Urzędu Dzielnicy Ursynów (aleja KEN 61).
Start imprezy zaplanowany jest na godzinę 18.30.

Współorganizatorem wydarzenia jest Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy
Wstęp jest bezpłatny

FB-klik


Przeczytaj też:

Potańcówki w Warszawie – klik
Kino plenerowe w Warszawie – klik
Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Wydarzenia w Warszawie w tym miesiącu – klik
Reklama