Koncert The Driver Era

Koncert The Driver Era

The Driver Era ruszają w świat – w Polsce wystąpią 25 października w Krakowie i 26 października w Warszawie!

Najnowszy album The Driver Era pt. “Girlfriend”, który ukazał się w październiku 2021 to kronika pięciu ostatnich lat ich życia Rossa i Rocky’ego Lyncha. Płyta powstała podczas lockdownu, w domowym studiu braci Lynch. Krążek szybko okazał się sukcesem. Zarówno fani zespołu jak i krytycy są zgodni, że Rocky i Ross udowodnili jak ogromne postępy muzyczne, wokalne i produkcyjne zrobili od czasów premiery swojego debiutanckiego albumu pt. “X”.

“Girlfriend”, to mieszanka popu, alternatywy, R&B i rocka z silnymi wpływami elektronicznymi i nawiązaniami do trendów muzycznych z 80. i 90. Choć brzmi to jak mieszanka wybuchowa, The Driver Era opatentowali przeplatanie ze sobą różnych gatunków muzycznych na tyle dobrze, że każdy dźwięk idealnie wplata się w klimat danego utworu. Można to zaobserwować już podczas słuchania kawałka otwierającego album – “Heart of Mine“, który zaczyna się od old-schoolowego elektronicznego bitu, a kończy na gitarowym solo. Piosenki na “Girlfriend” budzą wspomnienia o wakacjach, młodzieńczej miłości, beztrosce i wolności, dzięki czemu możemy poczuć namiastkę lata, nawet w środku deszczowej jesieni. Nie zabrakło też bardziej romantycznych utworów takich jak “cray z babe e” czy “When You Need a Men”

“Girlfriend” zachęca do tego by czerpać z życia jak najwięcej się da. Idąc zgodnie z duchem tego przekazu, The Driver Era rozpoczęli trasę koncertową niespełna miesiąc po premierze swojego najnowszego krążka.

Na oficjalnym kanale YouTube zespołu pojawił się vlog, na którym można podejrzeć jak od kulis wygląda życie braci podczas trasy koncertowej. We vlogu zobaczymy materiały z prób, backstage’u a także zajawki z koncertów.

W ramach trasy “Girlfriend Tour” The Driver Era zagrają dwa koncerty w Polsce – 25 października w krakowskim Klubie Kwadrat i 26 października w warszawskiej Progresji.

Bilety dostępne na www.followthestep.com, w Going. oraz Eventim Polska

Organizator: Follow The Step

/materiały prasowe/


Przeczytaj również:

Co robić w Warszawie weekend – klik
Reklama