Koncert „Tak, jak byśmy nigdy nie istnieli”

Koncert „Tak, jak byśmy nigdy nie istnieli"

W programie koncertu „Tak, jak byśmy nigdy nie istnieli” utwory w wykonaniu: Renaty Przemyk, Natalii Niemen, Symchy Kellera, Kasi Malejonek, Aleksandry Idkowskiej, Basi Pospieszalskiej, Mony i pod artystycznym kierownictwem Darka „Maleo” Malejonka.

Podczas koncertu wyjątkowo przejmująco wybrzmią utwory napisane specjalnie z myślą o tym koncercie oraz pieśń – symbol – „Warszawo ma”, wykonana w jidysz.

21 września o godzinie 19.00
Teatr Palladium ul. Złota 9
Wstęp bezpłatny – Liczba miejsc ograniczona.
Rezerwacja biletów na koncert pod adresem: ar_warszawa@tpe.org.pl

Zapraszamy na koncert „Tak, jak byśmy nigdy nie istnieli”, w 80 rocznicę niemieckiej „Aktion Reinhardt”.

„TAK, JAK BYŚMY NIGDY NIE ISTNIELI” to muzyką i poezją pisana opowieść o tragicznych wydarzeniach sprzed 80 lat, kiedy to ponad półtora miliona polskich Żydów zostało zamordowanych w ramach precyzyjnego planu nazistowskich Niemiec, wcielonego na terenie Generalnego Gubernatorstwa i nazwanego na cześć szefa Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy – Reinharda Heydricha. Z miast, miasteczek i wsi dystryktów warszawskiego, radomskiego, krakowskiego, lubelskiego i galicyjskiego, polskich Żydów wywożono do obozów natychmiastowej zagłady, głównie w Sobiborze, Treblince i w Bełżcu.

Dziś, 80 lat po tych wydarzeniach, wspólny projekt Muzeum Getta Warszawskiego, Żydowskiego Instytutu Historycznego, Państwowego Muzeum na Majdanku oraz Towarzystwa Projektów Edukacyjnych, pt. „Tak, jak byśmy nigdy nie istnieli” pozwala na upamiętnienie każdej z Ofiar. Honorowy Patronat nad projektem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda.

Przeczytaj też:

Wydarzenia w Warszawie weekend – klik
Reklama