Koncert świąteczny – Joanna Woś & Stanisław Soyka

Koncert świąteczny – Joanna Woś & Stanisław Soyka.

Wyjątkowe połączenie klasycznego głosu Joanny Woś z niepowtarzalnym Stanisławem Soyką. W programie największe przeboje Artystów oraz kolędy, pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe.

Joanna Woś – Nazywana królową włoskiego bel canta. Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. Jadwigi Pietraszkiewicz. Laureatka najważniejszych konkursów wokalnych w Polsce; zdobyła I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Bilbao. Debiutowała partią tytułową w Łucji z Lammermooru Donizettiego w Teatrze Wielkim w Łodzi, gdzie została potem solistką. W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej zaśpiewała w przedstawieniach premierowych w partiach: Magdy w La Rondine (2003), Królowej Nocy w Czarodziejskim fecie (2006) oraz tytułowych
w Łucji z Lammermooru (2008), Lukrecji Borgii (2009), Orfeuszu i Eurydyce (2009) i Traviacie (2010). Posiada również bogaty repertuar koncertowy,

Stanisław Soyka – Wokalista i kompozytor. Mówi się o nim „zwierzę muzyczne”. Ciągle się zmienia, dużo improwizuje, a mimo to jego kompozycje można poznać już po kilku pierwszych dźwiękach. Jest niezwykle charyzmatyczny i z łatwością podbija serca zgromadzonej publiczności. Uważa się za człowieka szczęśliwego. Docenia to, co już umie, ale fascynuje go możliwość dalszego rozwoju. Twierdzi, że z wiekiem muzyka sprawia mu jeszcze większą radość, którą chce się dzielić ze słuchaczami.

Taras Hlushko – fortepian
Pracował we Lwowie jako pianista-akompaniator na wydziale wokalno-aktorskim Narodowej Akademii Muzycznej. Od 2011 współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi i Teatrem Wielkim w Poznaniu. Współpracuje z dyrygentami i śpiewakami przy realizacjach spektakli operowych, między innymi z Małgorzatą Walewską i Joanną Woś, a także koncertuje kameralnie jako pianista-solista.

14 grudnia 2018, godz. 20:00

Teatr Studio

Info i bilety: https://bit.ly/2AV07Xm

Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.