Koncert Specjalny: Marie Curie – gala musicalowa live

– gala maMarie Curie – gala musicalowausicalowa live
Gwiazdy koreańskiego musicalu „Marie Curie” na żywo w Polsce!

Specjalna gala musicalowa w ramach „Ogrodów Muzycznych”

Na początku listopada 2021 r. polscy widzowie mieli okazję obejrzeć projekcję koreańskiego musicalu o jednej z najwybitniejszych Polek i naukowczyń – Marii Skłodowskiej-Curie – zorganizowaną przez Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie. Teraz, w ramach rozpoczynającego się niedługo festiwalu „Ogrody Muzyczne” koreańscy artyści wystąpią przed warszawską publicznością na żywo! W poniedziałek 4 lipca zaśpiewają podczas specjalnej gali musicalowej. Wcześniej, 2 lipca odbędzie się kolejna projekcja musicalu „Marie Curie”.

Po ciepłym przyjęciu i przychylnych recenzjach musicalu w naszym kraju, zarówno widzowie, jak i twórcy oraz aktorzy widowiska mieli nadzieję wystąpić w Polsce na żywo. Uda się to dzięki współpracy Centrum Kultury Koreańskiej oraz Fundacji Ogrody Muzyczne. Gwiazdy musicalu wystąpią ze specjalnym koncertem podczas 22. edycji Festiwalu „Ogrody Muzyczne”. W sobotę 2 lipca o godz. 18.30 w Pawilonie Koncertowym w siedzibie Sinfonii Varsovii odbędzie się kolejna projekcja spektaklu, a w poniedziałek 4 lipca również o 18.30 gala musicalowa. Na warszawskiej scenie wystąpią gwiazdy produkcji: Hieora Kim, Bomsori Lee, Seung Lee Yang, A Young Kim, Chan Ryeol Lee oraz Sang Hoon Song z odtwórczynią roli głównej – Sophie Kim – na czele. Będzie im towarzyszył zespół kameralny pod kierownictwem Hadriana Tabęckiego.

Musical „Marie Curie” opowiada historię życia cenionej również w Korei polskiej noblistki, skupiając się nie tylko na jej osiągnięciach i efektach pracy naukowej, lecz także na innych aspektach, które towarzyszyły jej sukcesom. Scenariusz musicalu autorstwa Se Eun Choun łączy w sobie prawdziwe wydarzenia i fikcyjne postaci. Jedną z nich jest Anna Kowalska, przyjaciółka Marii. Musical dużo uwagi poświęca ich relacji oraz przeciwnościom, z jakimi naukowczyni musiała mierzyć się jako kobieta w ówczesnych realiach. Dramaturg poruszyła również kwestię trudnej sytuacji imigrantów. Za reżyserię odpowiada Tae Hyung Kim, scenografię – Mi kyung Kim, kostiumy – Moon Ki Hong, natomiast muzykę napisał Jong Yoon Choi.


22. Festiwal Ogrody Muzyczne 2022 im. Ryszarda Kubiaka
Pawilon Koncertowy Sinfonii Varsovii, ul. Grochowska 272

4 VII poniedziałek, 18:30

Koncert Specjalny: Marie Curie – gala musicalowa live

Gwiazdy musicalu Maria Curie na żywo!

Muzyka: Jong Yoon Choi
Wykonawcy:
Sophie Kim (Sohyang Kim) – Maria Skłodowska-Curie
Hieora Kim, Bomsori Lee – Anna Kowalska
Seng Lee Yang – Ruben Dupon
A Young Kim, Chan Ryeol Lee, Sang Hoon Song – pracownicy fabryki
Z akompaniamentem zespołu kameralnego w składzie:
Hadrian Tabęcki fortepian, kierownictwo artystyczne
Marcin Kamiński flet
Mariusz Jeka klarnet
Anna Konrad skrzypce
Izabela Buchowska wiolonczela
Maciej Szczyciński kontrabas
Piotr Maślanka perkusja
 
PROGRAM:
Sytuacja bez precedensu – gwiazdy nagradzanej koreańskiej produkcji musicalowej Marie Curie wystąpią po raz pierwszy w Polsce na żywo! Artyści występujący w tej produkcji, a przede wszystkim Sophie Kim (Sohyang Kim), odtwórczyni roli polskiej noblistki, w Korei mają status celebrytów.
Reklama

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.